E.Leclerc z nowym operatorem logistycznym

Blisko 20 tys. mkw. magazynu (w tym chłodnia) z miejscem na 15 tysięcy palet, 38 doków załadunkowych - to tylko niektóre fakty o nowym centrum dystrybucyjnym sieci.

Ze względu na stały wzrost wolumenu obsługiwanych towarów, stałe poszerzanie asortymentu i idące w ślad za tym, rosnące potrzeby w zakresie logistyki, sieć E.Leclerc zdecydowała się na zmianę dotychczasowego operatora logistycznego.

Obiektem w Woli Rakowej k. Łodzi zarządza ID Logistics, firma która od teraz odpowiada za przechowywanie, konfekcjonowanie i dystrybucję towarów (także chłodzonych) do sklepów E.Leclerc w Polsce.

Ruszyły właśnie pierwsze załadunki.

- Jesteśmy dumni, że tak znacząca firma jak E.Leclerc zdecydowała się skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia, powierzając nam kompleksową obsługę logistyczną - mówi Sylwia Dunn, business development director w ID Logistics.

- Posiadamy wiedzę na gruncie obsługi logistycznej wymagających klientów, którzy potrzebują dedykowanych rozwiązań zarówno w obszarze magazynowania, jak i dystrybucji. W nowym centrum, poza tranzytem dry i chłodzonym, zajmiemy się ponadto etykietowaniem produktów importowanych. Wierzymy, że przyczynimy się do dalszego rozwoju E.Leclerc w Polsce – dodaje.

Dla sprawności obsługi niebagatelne znaczenie ma fakt, że znaczną część załogi obiektu pracuje już od dawna w obsłudze logistycznej na rzecz sklepów E. Leclerc. Znajomość specyfiki i indywidualnych wymagań firmy bezpośrednio przekłada się na tempo i efektywność operacji.

- Nasz rozwój, a także różnorodność naszych sklepów oferujących tak wiele grup towarowych wymaga poszukiwania rozwiązań idealnie dopasowanych do naszych potrzeb. Możliwości, jakie płyną z nowego magazynu i z nowych rozwiązań informatycznych w zakresie realizacji usług magazynowania i dystrybucji dedykowanej, pozwolą nam podnieść jakość naszej oferty na jeszcze wyższy poziom. Nie bez znaczenia są też dla nas aspekty związane z ekologią. Poprawa efektywności działań ma także duży wpływ na te kwestie - mówi Jean Philippe Magre, prezes zarządu E.Leclerc w Polsce.

Prace przygotowawcze, projektowe i wdrożeniowe trwały kilkanaście miesięcy. Specjalnie na potrzeby tej inwestycji ponad dwuhektarowy obiekt niedaleko Łodzi wybudowała firma Panattoni.

Joanna Hamdan 12721 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.