Walletmor: jest kolejka chętnych na implant płatniczy

- Płatności przy użyciu implantów podskórnych mogą sięgnąć 2-3% wszystkich transakcji bezgotówkowych - uważa Wojciech Paprota z Walletmor. I podaje, że już rozwija się ogólnopolska sieć gabinetów współpracujących z Walletmor, gotowych na przyjęcie osób zainteresowanych wszczepieniem implantu.

Jak zapewnia polsko-brytyjska firma Walletmor, rośnie zainteresowanie Polaków najnowszym rozwiązaniem służącym do płatności zbliżeniowych, czyli podskórnym implantem. W ślad za tym rozwija się ogólnopolska sieć gabinetów współpracujących z Walletmor, gotowych na przyjęcie osób zainteresowanych jego wszczepieniem. Jak twierdzą lekarze, sam zabieg, wykonany w higienicznych warunkach, jest bezpieczny, krótki i bezbolesny.

– Codziennie dostajemy od kilku do kilkunastu telefonów z całej Polski z pytaniami o implant i miejsce, gdzie można przeprowadzić zabieg wszczepienia. Zainteresowanie jest tak duże, że obecnie kolejka oczekujących klientów w naszym kraju to kilkadziesiąt osób. A to dopiero początek – cieszy się Wojciech Paprota, założyciel start-upu Walletmor odpowiedzialnego za skonstruowanie pierwszego w świecie implantu płatniczego.

Sprzedaż implantów zaczęła się wiosną tego roku, do dziś Walletmor sprzedał ponad 200 implantów, z czego kilkadziesiąt w Polsce. Implanty sprzedawane od 17 czerwca mają 8-letni termin ważności mikroprocesora i kosztują 199 euro. Jest też jeszcze możliwość zakupu implantów z ostatniej partii - w cenie promocyjnej 99 euro z datą ważności mikroprocesora do końca lipca 2023 r.

Obecnie wszczepienia implantu Walletmor można dokonać w 12 placówkach na terenie całego kraju, w większości zlokalizowanych w miastach wojewódzkich. Choć sam zabieg nie jest skomplikowany, to producent zaleca wykonanie wszczepienia przez specjalistę. – Odradzamy samodzielne przeprowadzenie implantacji, głównie ze względu na konieczność zachowania sterylności. Gabinety lekarskie, jak i profesjonalne studia kosmetologiczne i piercingu zachowują odpowiedni poziom czystości wymagany przy procedurach nacięcia skóry – mówi Wojciech Paprota.

Jednym z rekomendowanych lekarzy, współpracujących z Walletmor, jest specjalista ortopedii, lek. med. Szymon Manasterski, na co dzień pracujący w dwóch klinikach we Wrocławiu. – Implant wszczepiany jest zazwyczaj w lewą rękę. Robimy to w znieczuleniu miejscowym. Choć procedura medyczna nie jest nadmiernie skomplikowana, to zabieg wykonywany samodzielnie, jedną ręką, byłby na granicy chirurgicznej akrobatyki – tłumaczy dr Szymon Manasterski. – Dotychczasowe, kilkuletnie doświadczenia z USA, innych krajów i Polski, którymi podzieliła się ze mną firma Walletmor, nie wskazują na jakiekolwiek powikłania czy alergie u pacjentów z implantem tego typu - dodaje.

Według niego, wszczepienie implantu jest relatywnie bezpiecznym zabiegiem. Między innymi dlatego, że implant ma grubość niespełna 1 milimetra i jest elastyczny. Łącznie cała implantacja trwa niewiele ponad 25 minut.

Dlaczego Polacy chcą wszczepić sobie implant?

Jednym z głównych powodów jest bezpieczeństwo. Jak dowodzi badanie* przeprowadzone przez pracownię badawczą Biostat na zlecenie Walletmor ponad 72% Polaków obawia się o kradzież portfela z kartami płatniczymi. Respondentów zapytano także, czy zdarzyła im się sytuacja, gdy chcieli coś kupić w ciągu ostatnich 6 miesięcy, jednak nie mieli przy sobie ani gotówki, ani karty płatniczej. Blisko połowa ankietowanych odpowiedziała na to pytanie twierdząco (43,5%). - Widzimy tu ogromny potencjał rozwoju rynku implantów. Choć na początku będzie to niewielki odsetek to wierzę, że już w najbliższej przyszłości, płatności przy użyciu implantów podskórnych mogą sięgnąć 2-3% wszystkich transakcji bezgotówkowych w Polsce. A to i tak ogromna liczba – przekonuje Wojciech Paprota.

PRZECZYTAJ TAKŻE: KLIENT ZAPŁACIŁ W ŻABCE IMPLANTEM

Biostat na zlecenie Walletmor Ltd., Omnibus, czerwiec 2021, próba ogólnopolska n=1000 respondentów.

Ilona Mrozowska 4222 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.