Wiemy, kto będzie prezesem PGS-u

Rada nadzorcza spółki PGS, operatora sieci Top Market, powołała nowego prezesa, po niespodziewanym ustąpieniu z tej funkcji Michała Sadeckiego.

Nowym prezes Polskiej Grupy Supermarketów został Zbigniew Wysocki. Ma 23-letnie doświadczenie w zarządzaniu siecią sprzedaży w sektorze FMCG. Przez 11 lat był dyrektorem generalnym Polomarket – Detal (1996-2007), następnie przez sześć lat sprawował funkcję prezesa zarządu spółki Market Detal (2008 – 2014), związanej z siecią sklepów Polomarket. W 2014 r. na tym stanowisku zastąpił go Artur Kasner.

Współtworzył nowy koncept na rynku retail - sklepów sieci Mila, który wyodrębnił się z Polomarketu. Od stycznia 2015 r. był tu wiceprezesem zarządu. Jednak już we wrześniu 2017 r. Eurocash zawarł przedwstępną umowę nabycia 100% udziałów w spółce prowadzącej sieć Mila za 350 mln zł. W grudniu ub.r. szyld Mila ostatecznie zniknął z rynku. Zastąpiły ją Delikatesy Centrum.

Ostatnio pracował w ,,Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców ,,Zgoda" w Płocku jako dyrektor handlowy.

22 czerwca br. nastąpił kolejny etap w karierze Zbigniewa Wysockiego – przez radę nadzorczą spółki PGS został powołany na stanowisko prezesa tej firmy.

Zastąpi Michała Sadeckiego, który niespodziewanie – po 18 latach w PGS-ie – zrezygnował z pracy w spółce. W branży krążą pogłoski, że będzie rozwijał własną działalność. Jaką? Na razie Sadecki tego nie ujawnia.

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.