Pierwszy sklep socjalny w Warszawie otwarty

A to dopiero początek. Kolejne sklepy mają pojawić się na warszawskiej Pradze oraz w Piasecznie.

Pierwszy w Warszawie sklep socjalny „Spichlerz”, którego inicjatorem jest fundacja Wolne Miejsce, przyjął w poniedziałek 21 czerwca pierwszych klientów. Znajdująca się przy ul. Modzelewskiego 71 placówka umożliwia dokonanie najpotrzebniejszych zakupów w cenach co najmniej 50% niższych od rynkowych. Zakupy w warszawskim „Spichlerzu” będą mogły robić tylko osoby, które uzyskają z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zaświadczenie o niskim dochodzie.

Swoją pierwszą placówkę fundacja Wolne Miejsce otworzyła jesienią zeszłego roku w Katowicach. Obecnie planowane są nowe lokalizacje sklepów Spichlerz. Kolejne sklepy mają pojawić się na warszawskiej Pradze oraz w Piasecznie.

Jeszcze w czerwcu Spichlerz uruchomiony zostanie też w Dąbrowie Górniczej przy ul. Piłsudskiego 36 na Osiedlu Manhattan.

Projekty fundacji od początku wspiera IKEA, która udostępnia na potrzeby sklepu meble oraz akcesoria.

W styczniu br. fundacja Wolne Miejsce podpisała natomiast umowę z siecią Top Market, której głównym elementem będzie dostarczanie przez sieć wchodzącą w skład Polskiej Grupy Supermarketów towarów do sklepów działających pod szyldem "Spichlerz".

- Jesteśmy dumni z faktu, że staliśmy się partnerem szlachetnej inicjatywy fundacji Wolne Miejsce. Wsparcie dla najbardziej potrzebujących od lat stanowi ważny aspekt działań Polskiej Grupy Supermarketów – mówi Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów.

Jak zapowiada PGS współpraca ma mieć charakter długoterminowy, a już wkrótce prowadzone będą rozmowy w sprawie procesów logistycznych i dalszego partnerstwa.

 

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.