Kompania Piwowarska najbardziej pożądanym pracodawcą w sektorze FMCG

Czwarte miejsce wśród wszystkich firm w Polsce zajęła Kompania Piwowarska w rankingu najbardziej atrakcyjnych pracodawców. To jedyna spółka z sektora FMCG, która znalazła się w top 10.

Na zdjęciu Igor Tikchonov, prezes Kompanii Piwowarskiej

– Wśród danych, które mam z badania, są informacje dotyczące top trzech czynników przypisywanych danemu pracodawcy. W przygotowanym algorytmie badania ich waga przesądza o miejscu w zestawieniu – odpowiada na pytanie portalu Handel Extra Mateusz Żydek z Ranstad Polska, firmy, która jest organizatorem badania. – W przypadku Kompanii Piwowarskiej respondenci przypisali firmie przede wszystkim bardzo dobrą kondycję finansową, stabilność zatrudnienia i bardzo dobrą reputację pracodawcy.

Kolejne miejsca, choć już poza pierwszą dziesiątką, zajęli Nestle Polska i Mondelez Polska.

Z badania marki pracodawcy Randstad Employer Brand Research 2021 wynika, że najbardziej atrakcyjnym pracodawcą ogółem jest Samsung Electronics Polska.  Zdaniem uczestników badania firma Samsung najsilniej kojarzona jest z dobrą kondycją finansową, dobrą reputacją oraz możliwością rozwoju zawodowego. Tegoroczny laureat po raz szósty znalazł się na podium rankingu, a po raz trzeci zajął pierwsze miejsce.

Drugie miejsce w rankingu zajmuje Volvo Polska, której respondenci przypisują korzystną kondycję finansową, dobrą reputację, ale także wynagrodzenie i benefity. Na trzecim miejscu zestawienia pojawiły się Polskie Linie Lotnicze LOT. Z tym pracodawcą respondenci kojarzą przede wszystkim atrakcyjne pensje i ofertę benefitów, możliwości rozwoju kariery oraz dobrą reputację przedsiębiorstwa. W pierwszej dziesiątce znalazły się dwie firmy z sektora nowoczesnych technologii, dwie firmy motoryzacyjne, dwa przedsiębiorstwa z branży lotniczej, firma farmaceutyczna, producent sprzętu AGD, firma z sektora surowcowego i z branży spożywczej. W tym gronie są też dwie spółki Skarbu Państwa.

W badaniu Randstad Employer Brand Research ankietowani określają, czy według nich dana firma jest atrakcyjnym miejscem pracy. Na ich ocenę wpływ mają poszczególne czynniki analizowane w badaniu, wśród nich m.in. stabilność zatrudnienia, satysfakcjonujące wynagrodzenie, perspektywy rozwoju zawodowego, równowaga między życiem zawodowym a prywatnym czy przyjazna atmosfera w miejscu pracy.

Pod względem poziomu wynagrodzeń i oferty benefitów w całym badaniu najlepiej oceniona została spółka KGHM Polska Miedź. Przyjazna atmosfera pracy jest szczególnie doceniana w firmie EMC Instytut Medyczny, działającej w branży prywatnej opieki zdrowotnej. Ten pracodawca, zdaniem respondentów, wyróżnia się też pod względem możliwości rozwoju zawodowego. W kwestii zarówno stabilności zatrudnienia, jak finansowej kondycji firmy liderem jest Polski Koncern Naftowy ORLEN, a równowaga między życiem zawodowym a prywatnym jest domeną firmy z branży informatycznej – Atos Origin IT Services.

W kwestii oceny reputacji firmy uczestnicy badania najlepiej ocenili producenta z branży motoryzacyjnej Toyota Motor Manufacturing Poland, a oferowane możliwości pracy zdalnej – w firmie Capgemini Polska. Zdaniem respondentów firma farmaceutyczna ZF Polpharma najlepiej dba o bezpieczne środowisko pracy w czasie epidemii Covid-19. Badani doceniają natomiast społeczne zaangażowanie firmy Eko Okna.

Liderzy tegorocznej edycji badania Randstad Employer Brand Reseach podczas gali online, która odbyła się 17 czerwca, zostali uhonorowani statuetkami Randstad Award. Badanie zostało zrealizowane w Polsce na próbie blisko 5 tysięcy respondentów w wieku od 18 do 64 lat, osób pracujących, uczących się lub poszukujących zatrudnienia.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.