Michał Sadecki odchodzi z PGS-u!

Po 18 latach pracy w Polskiej Grupie Supermarketów Michał Sadecki, jej prezes, żegna się z firmą.

„Witam wszystkich! Proszę Was o wsparcie w poszukiwaniu nowego miejsca pracy. Z góry dziękuję za wszelkie kontakty, porady lub możliwości, które możecie zaoferować” – taka informacja Michała Sadeckiego pojawiła się dziś na portalu LinkedIn. Będąc jeszcze oficjalnie prezesem PGS-u, spółki będącej operatorem prężnie rozwijającej się sieci Top Market, jest otwarty na oferty pracy w charakterze dyrektora zarządzającego, operacyjnego lub generalnego.

Poranna wiadomość to niemałe zaskoczenie dla rynku. Jeszcze kilkanaście dni temu w obszernym wywiadzie, którego udzielił miesięcznikowi „Handel”, gratulowaliśmy mu tak długiego stażu pracy w jednej firmie.

- Na stanowiskach topowych w handlu rotacja rzeczywiście jest duża. Dla mnie PGS jest jak druga rodzina. Mocno zżyłem się z firmą i ludźmi w niej pracującymi, nawzajem motywujemy się, stawiamy różne wyzwania. Poza tym każdy rok przynosi coś nowego, więc trudno się tu wypalić – mówił.

Michał Sadecki potwierdził nam, że 22 czerwca - kiedy odbędzie się roczne walne zgromadzenie udziałowców PGS - złoży rezygnację ze stanowiska prezesa firmy. Na pytanie o przyczynę rozstania wskazuje chęć szukania nowych wyzwań. Na razie nie wiadomo, kto będzie następcą Sadeckiego, ani gdzie on sam się teraz zakotwiczy.

- Na pewno będę rozwijał dwa własne projekty. Dodatkowo prowadzę rozmowy z kilkoma firmami. Wkrótce będę mógł powiedzieć coś więcej - informuje nas. 

Michał Sadecki zaczynał w bankowości, aby po siedmiu miesiącach stwierdzić, że to nie jest branża dla niego. Wziął się za handel akumulatorami i częściami motoryzacyjnymi. Później przez ponad dwa lata pracował w Geant Polska (Grupa Casino) i w agencji merchandisingowej. Od 4 grudnia 2003 r. w Polskiej Grupie Supermarketów – najpierw jako dyrektor zarządzający, a od 2014 r. prezes.

Jest magistrem zarządzania i marketingu (studia ukończone na SGH z wyróżnieniem), absolwentem MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. Miłośnik ruchu i wielu dyscyplin sportowych. Uprawia wspinaczkę, strzelectwo, godzinami jeździ na rowerze. Honorowy dawca krwi, ratownik medyczny.

 

Katarzyna Pierzchała 4802 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.