Danone i To Good To Go razem w Krakowie

Użytkownicy aplikacji To Good To Go mogą zamówić produkty mleczne i roślinne w formie paczek-niespodzianek od Danone, a następnie odebrać je w w Krakowie i okolicach. To początek współpracy obu firm.

Do prawie 3 tys. partnerów Too Good To Go, z takich branż jak hotele, restauracje, kawiarnie i sklepy, oraz prawie 900 tys. klientów, dołącza firma z branży mlecznej i roślinnej – Danone. To pierwszy tego typu partner aplikacji do walki z marnowaniem żywności w Polsce.

- Too Good To Go to aplikacja, która sprawdzi się w każdym rodzaju biznesu spożywczego. Chcemy współpracować wszędzie tam, gdzie marnuje się żywność, zarówno w lokalnym warzywniaku, jak i u międzynarodowego producenta, jakim jest Danone – podkreśla Anna Kurnatowska, country managerka, Too Good To Go.

Danone podkreśla, że jako odpowiedzialna firma produkcyjna, zapobiega problemowi marnowania żywności już od lat, a dołączenie do grona partnerów aplikacji Too Good To Go jest kolejnym krokiem firmy w tym kierunku.

- W naszych fabrykach wdrożyliśmy szereg usprawnień na etapie produkcji oraz łańcucha dostaw, które niwelują starty półproduktów oraz wyrobów gotowych. Dodatkowo przekazujemy np. półprodukty, którzy przerabiają te produkty na materiał paszowy. Proces ten cały czas kontrolujemy i usprawniamy. Dbamy również o to, żeby zdatne do konsumpcji produkty, nigdy nie zostały zmarnowane. W tym celu, między innymi, współpracujemy z Bankami Żywości – od 2015 r. jako grupa spółek przekazaliśmy na ten cel ponad 2 tys. ton produktów – mówi Barbara Bartecka, dyrektorka ds. jakości w Danone.

Na wynos z Too Good To Go i Danone oraz siecią restauracji Olimp

Od połowy czerwca użytkownicy aplikacji Too Good To Go mogą wyszukać paczki-niespodzianki od Danone, w których znajdą kilkanaście produktów, takich jak jogurty oraz produkty pochodzenia roślinnego, ze zbliżającą się do końca datą przydatności do spożycia. Paczka to koszt 15 zł. Jest to kwota - jak podkreśla producent - symboliczna, ponieważ stanowi ona 1/3 prawdziwej wartości wystawianych paczek.

Uratowane produkty, mieszkańcy Krakowa i okolic, będą mogli odebrać w lokalach gastronomicznych Partnera akcji – sieci Restauracji Olimp należącej do Gastromall Group.

CZYTAJ TAKŻE: RATUJ BRACIE, NIE WYRZUCAJ

Ilona Mrozowska 4222 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.