Browary Polskie mają nowego prezesa

14 czerwca Simon Amor, kierujący Grupą Żywiec, rozpoczął dwuletnią kadencję prezesa zarządu Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie.

Simon Amor zastąpił na tym stanowisku Mieszka Musiała z Carlsberg Polska.

Nowy prezes zarządu ZPPP, absolwent Uniwersytetu w Surrey, doświadczenie w zarządzaniu zdobywał w Colgate-Palmolive, gdzie pełnił rolę grupowego dyrektora sprzedaży Wielkiej Brytanii i Irlandii (2014-2016), dyrektora sprzedaży Colgate-Palmolive Australia (2011-2014) oraz dyrektora ds. rozwoju klientów w Colgate-Palmolive Europe (2007-2010).

Z branżą piwowarską związał się w 2016 roku, rozpoczynając współpracę z Grupą Heineken. Objął tam funkcję dyrektora sprzedaży w kanale detalicznym oraz członka zespołu zarządzającego Heineken UK. Od lipca 2020 roku pełnił obowiązki dyrektora zarządzającego Heinekena w Wielkiej Brytanii, a w marcu br. został powołany na stanowisko prezesa zarządu Grupy Żywiec.

Nowy prezes przejmuje stery w Związku Browary Polskie w bardzo trudnym dla branży piwowarskiej momencie stopniowego wychodzenia z kryzysu wywołanego pandemią.
 
– Nasza branża ma teraz do odegrania szczególną rolę, z jednej strony odbudowując własny potencjał, a z drugiej – wspierając podmioty z całego łańcucha wartości. Są to między innymi przedsiębiorstwa zaangażowane w dostawę surowców i opakowań potrzebnych do produkcji piwa, a także w sprzedaż tego napoju. Aby browary mogły skutecznie wspierać ożywienie gospodarcze, niezbędna jest przychylność państwa rozumiana jako zapewnienie stabilnego i przewidywalnego prawa i powstrzymanie się od nagłych zmian regulacyjnych, szczególnie w sferze podatkowej – mówi Simon Amor.
 
Sektor piwowarski mierzy się z wyzwaniami wynikającymi ze zmian klimatycznych oraz konieczności dostosowania polskich przepisów do regulacji unijnych w obszarze gospodarki obiegu zamkniętego. 
 
 – Browary są obecnie zaangażowane w dyskusję na temat kształtu przyszłego systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta – dodaje prezes ZPPP. – Z uwagi na to, że jako jedyna branża w Polsce powszechnie wykorzystujemy opakowania wielokrotnego użytku, popularnie zwane butelką zwrotną, zależy nam na zachowaniu tego sprawdzonego i niezwykle efektywnego rozwiązania oraz wprowadzeniu takich mechanizmów, które pozwolą producentom stosować na jeszcze szerszą skalę tego typu opakowania, również poza branżą piwowarską.
 
Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie skupia największych producentów piwa w kraju. Reprezentuje ich w relacjach z administracją rządową i samorządową, organizacjami społecznymi oraz związkami zawodowymi działającymi w przemyśle piwowarskim. ZPPP należy do istniejącej od 1958 r. organizacji The Brewers of Europe, która skupia organizacje branżowe z 29 krajów europejskich.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.