TJX Europe buduje w Polsce największe centrum dystrybucyjne

Właściciel sieci sklepów TK Maxx, oferującej znane marki taniej, uruchamia swoje drugie centrum dystrybucyjne w Polsce.

Prace budowlane rozpoczęły się na początku marca 2021 r. w Sulechowie (woj. lubuskie). Nowo powstały obiekt będzie największym centrum dystrybucyjnym TJX Europe w Europie kontynentalnej, które w pierwszym roku działalności utworzy ponad 1000 miejsc pracy. Budynek o metrażu ponad 61 000 mkw. powstaje na działce o powierzchni 23 ha.

Będzie to drugie, po Wrocławiu, centrum dystrybucyjne TJX Europe w Polsce i szóste w Europie – obok Bergheim w Niemczech oraz Stoke, Wakefield i Walsall w Wielkiej Brytanii. Produkty procesowane w nowo powstałym obiekcie będą transportowane do ponad 200 sklepów TK Maxx, zlokalizowanych w Austrii, Holandii, Niemczech oraz Polsce. Za budowę centrum dystrybucyjnego odpowiada Panattoni – europejski deweloper powierzchni magazynowych. Otwarcie planowane jest na jesień/zimę 2022/2023.

W ramach przygotowań do otwarcia TJX Europe we współpracy z Panattoni buduje obiekt w Nowym Kisielinie koło Zielonej Góry, gdzie już latem bieżącego roku powstanie tymczasowe centrum dystrybucyjne o powierzchni 20 000 mkw. Magazyn pozwoli na opracowanie struktur kadrowych i procesów działania, jakie zostaną następnie zaimplementowane w Sulechowie. W związku z rozbudową obiektu w Nowym Kisielinie planowane jest utworzenie ponad 300 nowych miejsc pracy.

TK Maxx to sieć sklepów, oferująca szeroki wybór ubrań damskich, męskich, dziecięcych oraz butów, akcesoriów i dodatków dla domu modnych marek – wszystko w cenach do 60% niższych od regularnych cen sprzedaży w Polsce i na świecie. Sieć jest obecna w Polsce od 2009 roku, gdzie prowadzi 47 sklepów. W odróżnieniu od innych sklepów, które zaopatrują się w dostawy kilka razy do roku, TK Maxx uzupełnia asortyment aż kilka razy w tygodniu. Według Tomasza Jacykowa aktualnie występują okresowe problemy z zaopatrzeniem, o czym stylista mówił w naszym wczorajszy artykule o trudnej sytuacji branży modowej.

TK Maxx jest własnością spółki TJX Europe, a spółką macierzystą jest TJX Companies, Inc.

Katarzyna Pierzchała 4544 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.