Auchan zaprowadza nowe porządki na swoich stacjach paliw

Stacje benzynowe Auchan stanowią obecnie oddzielne, wyspecjalizowane podmioty - dowiedział się Handel Extra. - To początek transformacji - potwierdza Dorota Patejko, dyrektorka komunikacji i CSR w Auchan Polska.

Stacje benzynowe i sprzedaż paliwa to ważny element biznesowy Auchan.
 
- Obecnie pracujemy nad tym, aby doskonalić serwis dla klienta w tym obszarze. Nowa organizacja stacji paliw, jako wyspecjalizowanego podmiotu, to jeden z elementów naszej transformacji. Transformacja będzie dotyczyła wszystkich stacji paliw właśnie pod kątem lepszej obsługi i większej skuteczności biznesowej - mówi Handel Extra Dorota Patejko, dyrektorka komunikacji i CSR, Auchan Polska.

Auchan ma łącznie 23 stacje paliw.  "Transformacja" dotknęła już na pewno stację paliw Auchan w Warszawie na ul. Modlińskiej (na zdjęciu).

Zapytaliśmy Auchan, co te zmiany oznaczają dla pracowników stacji paliw. - O wszelkich, ewentualnych, zmianach w warunkach pracy poinformujemy w pierwszej kolejności naszych pracowników - ucina Dorota Patejko.

Nie chce też ona zdradzić nazwy spółki, która przejęła stacji benzynowe Auchan, ale jak wynika z informacji Handel Extra, jest to spółka powiązana z grupą Auchan.

Auchan Retail Polska to wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej o francuskich korzeniach, obecna w Polsce od 1996 r., zarządzająca na polskim rynku siecią hipermarketów, supermarketów, sklepów franczyzowych i sklepów osiedlowych pod szyldem Moje Auchan, a także kanałem handlu e-commerce Auchan Direct. W planach na najbliższe lata są modernizacje i budowy nowych obiektów, ale też mocniejsze wejście we franczyzę. Do 2022 r. firma chce zrzeszać 300 sklepów właśnie we franczyzie. Do wyboru są tu trzy formaty: hipermarket Auchan o powierzchni od 5 000 do 19 000 mkw., Auchan Supermarket o powierzchni od 500 do 2 500 mkw. oraz mniejsze Moje Auchan – tu preferowana powierzchnia sali sprzedaży waha się między 200-500 mkw.

Pod koniec ub.r. operator zawiązał współpracę z koncernem BP, co zaowocowało już trzema sklepami na jego stacjach pod nowym szyldem Easy Auchan.

- Do końca roku planujemy otworzyć jeszcze sześć takich placówek w Warszawie i Krakowie – ujawnił niedawno szef Auchan w Polsce.Ilona Mrozowska 4222 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.