PepsiCo z nową linią do produkcji napojów szklanych

W podwarszawskim zakładzie PepsiCo w Michrowie ruszyła linia do produkcji napojów w opakowaniach szklanych.

W tym jednym z największych zakładów napojowych firmy na terenie całej Europy już są produkowane i rozlewane popularne napoje, takie jak Pepsi, Lipton Ice Tea, soki Toma i wody mineralne.

Jak zapewnia PepsiCo, dzięki nowej inwestycji zakład będzie mógł zwiększyć prędkość rozlewu o jedną czwartą oraz uzyskać kolejne oszczędności mediów takich jak woda czy energia. Nowa linia zapewnia zaopatrzenie punktów gastronomicznych i hoteli, do których trafiają napoje w butelkach zwrotnych (szklane butelki bezzwrotne dostępne są w sklepach na terenie całego kraju).

To już kolejna po uruchomionej w 2020 r. linii puszek inwestycja, która podnosi wydajność produkcji i przyczynia się do zróżnicowania opakowań stosowanych przez producenta napojów. Linię wyróżnia możliwość rozlewania napojów zarówno do butelek zwrotnych, jak i bezzwrotnych wszystkich rodzajów napojów, w tym Pepsi, Mirindy oraz 7UP, a także napojów niegazowanych, takich jak herbaty mrożone Lipton Ice Tea, soki Toma oraz wody mineralne. Procesy produkcyjne są w ogromnym stopniu zmechanizowane i zrobotyzowane oraz ukierunkowane na maksymalne wykorzystanie surowców nadających się do ponownego przetworzenia.

- Instalując  linię usunęliśmy całkowicie opakowania foliowe, zastępując je ekologicznymi opakowaniami kartonowymi. Produkujemy tu napoje, z których aż 59% nalewanych jest do opakowań innych niż plastik, czyli do szkła lub puszek aluminiowych – powiedział Tomasz Grzelczyk, dyrektor łańcucha dostaw E2E w PepsiCo Polska.

Dodaje, że dzięki inwestycji moce produkcyjne firmy wzrosły o 0,5 mln butelek szklanych na dobę, jednocześnie zmniejszając jej wpływ na środowisko.

Powstały w 1991 r. zakład produkujący napoje w Michrowie jest jednym z największych obiektów produkcyjnych PepsiCo na terenie Europy. Po wielu inwestycjach zrealizowanych w minionych latach całkowita powierzchnia zakładu wynosi 31 000 mkw. W zakładzie rozmieszczonych jest 7 linii produkcyjnych, a także unikatowa linia PepsiCo w Europie umożliwiająca miksowanie różnych rodzajów i marek produktów na jednej palecie – tzw. linia Jumbo. W zakładzie powstaje 60 rodzajów produktów napojowych w różnorodnych pojemnościach i rodzajach opakowań, w tym szklanych, aluminiowych i plastikowych.

Joanna Hamdan 12570 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.