Perla Polska. Produkty Perla

W nowych ekologicznych opakowaniach.

Perla jako pierwsza w Europie wprowadza na rynek hummusy w opakowaniach składających się w większości z biodegradowalnej tektury. Jako pierwsze w ręce konsumentów trafią Hummus Perla i Hummus Bio Perla w smaku naturalnym, pomidorowym, paprykowym i z burakiem.

Głównym składnikiem opakowania jest papierowa forma powlekana folią. Druga, zewnętrzna folia zamyka opakowanie. Obie folie łączone są termicznie, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania kleju.

Zdaniem producenta wykorzystanie naturalnej tektury zamiast tworzywa sztucznego pozwala na redukcję ilości plastiku w opakowaniu aż o 84%. Opakowania hummusu Perla dają się w 100% do recyklingu, dzięki dopracowaniu wygodnego i łatwego oddzielania papieru od części z tworzyw sztucznych. Dodatkowo stosowanie papierowych opakowań pozwala ograniczać emisję gazów cieplarnianych, a surowiec do ich produkcji pozyskiwany jest w odpowiedzialny i zrównoważony sposób zgodnie z certyfikacją FSC.

Perla Polska w swoich planach ma wprowadzenie na rynek w papierowych opakowaniach także innych smaków hummusu, antipasti oraz sałatek.

Joanna Hamdan 12570 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.