Premiera wegańskiego KitKata za progiem

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o zamiarze wprowadzenia na rynek przez koncern Nestlé całkowicie wegańskiego batonika KitKat V. Już niebawem będzie go można kupić w Polsce.

Unikający żywności pochodzenia zwierzęcego doczekali się wreszcie swojego batonika Kitkat V. O planach jego wprowadzenia pisaliśmy na łamach handelextra.pl w lutym. Nowa wegańska wersja KitKata pojawi się na półkach sklepowych w Wielkiej Brytanii, Polsce, Estonii, na Łotwie i Litwie w połowie czerwca. Wkrótce potem dołączą do tej grupy kolejne kraje, w tym Australia i Brazylia.

– Bardzo cieszymy się, że Polska jako jeden z pierwszych rynków wprowadzi do sprzedaży ten tak wyczekiwany, wegański wariant batonika KitKat. Już od czerwca będzie on dostępny w sklepach sieci Żabka – komentuje Anna Mitura, dyrektor Dywizji Słodyczy Nestlé w Polsce i dodaje – To odpowiedź na bardzo istotny trend, który obserwujemy również w kategorii słodyczy. Coraz więcej konsumentów włącza do diety produkty roślinne. Dzięki naszej nowości, będą mogli cieszyć się kultowym smakiem KitKat, teraz także w wersji na bazie roślin.

Jak zapewnia producent, KitKat V "nadal oferuje idealną równowagę między chrupiącym wafelkiem a gładką czekoladą, którą ludzie znają i kochają". KitKat V został opracowany przez ekspertów w dziedzinie czekolady z centrum badawczo-rozwojowego słodyczy Nestlé w Yorku w Wielkiej Brytanii.
 
– Naszym wyzwaniem, kiedy postanowiliśmy stworzyć KitKat przyjazny weganom, było odtworzenie tego kultowego produktu przy użyciu alternatyw roślinnych. Aby to osiągnąć, pracowaliśmy bardzo ciężko, aby uzyskać odpowiednią równowagę między alternatywą mleka a kakao – mówi Louise Barrett, szefowa Centrum Technologii Produktów Cukierniczych Nestlé w Yorku. – Rezultatem jest wegańska czekolada, z której jesteśmy bardzo dumni i mam nadzieję, że wszyscy fani KitKat pokochają ją tak samo jak my – dodaje.
 
KitKat V ma wegański certyfikat i wykonany jest w 100% z kakao pozyskiwanego w zrównoważony sposób w ramach Nestlé Cocoa Plan we współpracy z Rainforest Alliance.
Mleko z oryginalnego KitKata zostało zastąpione alternatywą na bazie ryżu, która nadaje idealną konsystencję i smak.
 
– KitKat wciąż zaskakuje ludzi nowymi smakami i składnikami. Jedną z najczęstszych próśb, na jakie trafialiśmy w mediach społecznościowych, jest wegański KitKat, więc cieszymy się, że możemy je spełnić – mówi Alexander von Maillot, szef działu słodyczy w Nestlé.
 
Badania na całym świecie wykazuj, że konsumenci są zainteresowani żywnością pochodzenia roślinnego w różnych kategoriach. Nestlé wprowadziło już roślinne alternatywy dla produktów mlecznych w różnych kategoriach, posiłkując się z ryżem, owsem, soją, kokosem, grochem i migdałami. To m.in. bezmleczne lody, śmietanki do kawy, napoje na bazie ryżu i owsa, napoje na bazie grochu, cappuccino i latte na bazie roślinnej, wegańskie alternatywy dla mleka skondensowanego, a także szereg bezmlecznych serów.
Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.