Kokaina w bananach. Nie pierwszy raz

Do warszawskich sklepów, w tym Carrefoura, trafiły banany, w których w sumie odkryto ponad 160 kilogramów kokainy o wartości przekraczającej 30 mln zł.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zabezpieczyli ponad 160 kg kokainy. Narkotyki ujawniono w kilku punktach jednej z sieci sklepów, w bananach. Wartość narkotyków przekracza 30 mln zł. Czynności w tej sprawie są kontynuowane.
 
Według informacji, do których dotarła PAP, kartony z bananami, w których ukryta była kokaina, zapakowana w małe zielone paczki, zostały wysłane do Warszawy z głównego magazynu zaopatrzenia w Rawie Mazowieckiej. Po przyjeździe do stolicy kartony z bananami trafiły do platformy przeładunkowej, skąd mniejszymi samochodami dostawczymi zostały rozwiezione po warszawskich sklepach.
 
- Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów - poinformowało PAP biuro prasowe Carrefour Polska. - Zawiadomili oni o tym niezwłocznie policję, która szybko zabezpieczyła partię towaru oraz wszczęła śledztwo, które jest obecnie w toku.
 
To nie pierwszy raz, kiedy tego typu zdarzenie ma miejsce. W sierpniu 2020 r. w jednym z ostrowskich sklepów Biedronki znaleziono 19 kg kokainy o wartości czarnorynkowej 5 mln zł. Narkotyki również ukryte były w bananach. Prokuratura, podobnie jak obecnie, prowadziła w tej sprawie działania wyjaśniające, a sama Biedronka wydała wówczas oświadczenie, w którym zapewniła, że natychmiast po znalezieniu zawartości niewiadomego pochodzenia w jednym ze sklepów, sieć skontaktowała się zarówno z policją, jak i dostawcą produktu.
 
Dwa lata temu 30 kg kokainy w bananach z Ekwadoru znaleziono w dostawie skierowanej do sklepu Stokrotka w Wyszkowie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
 
 
Ilona Mrozowska 4143 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.