Rząd łagodzi obostrzenia: zmiany od 26 czerwca

Zwiększenie od 26 czerwca limitów maksymalnej liczby gości w hotelach, zajętych miejsc w kinach, lokalach i teatrach do 75% czy podniesienie limitów osób obecnych na targach i w transporcie publicznym zapowiedzieli 10 czerwca premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nowe limity w obiektach jak kina, hotele czy teatry nie będą obowiązywały osób w pełni zaszczepionych.

- Łagodzimy obostrzenia na okres wakacyjny i będziemy je dostosowywać do liczby zachorowań. Od 26 czerwca targi, konferencje będą mogły zaprosić większą liczbę gości, ponieważ zmieniamy dotychczasowy limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych na limit - jedna osoba na 10 metrów kwadratowych - mówił premier.

- Z kolei w hotelach i obiektach wypoczynkowych (...) zwiększamy limit dopuszczalnych miejsc zajętych do 75% (z 50% obecnie) i do tego limitu nie będą wliczane dzieci do 12 roku życia - dodał.

Zasady ograniczające liczbę osób nie będą obowiązywały w pełni zaszczepionych. - Osoby zaszczepione nie będą wliczane do tych limitów - powiedział premier.

Od 26 czerwca limit zajętych miejsc zostaje podniesiony do 75% z 50%. Również w tym przypadku do limitów nie będą wliczane zaszczepione osoby.

W lokalach gastronomicznych od 26 czerwca limit jest zwiększony w taki sposób, czyli aby 75% miejsc mogło być zajętych. Obecnie limit ten to co drugi zajęty stolik.

Zwiększenie limitów do 75% obłożenia w hotelach i pensjonatach, przy jednoczesnym niewliczaniu do nich osób zaszczepionych, może pozwolić na zwiększenie ostatecznej frekwencji do 100%. Podobnie jest w transporcie publicznym.

Nadal jest obowiązek noszenia maseczek zakrywających usta i nos w przestrzeniach zamkniętych.

Zasady te mają obowiązywać do końca wakacji. 

Ilona Mrozowska 4222 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.