Amazon podnosi pensje dla pracowników

Amazon ogłosił podwyżkę stawek godzinowych w Polsce dla wszystkich zatrudnionych w pełnym i niepełnym wymiarze godzin. Współpracujące z Amazon agencje pracy tymczasowej także podniosą stawki dla pracowników sezonowych. Zmiany będą obowiązywały od 1 lipca 2021 r.

Amazon podniesie stawkę początkową w Polsce do 22,5 zł/godz. brutto dla pracowników poziomu początkowego i do 28 zł/godz. brutto dla liderów zespołów. Wraz z premią za frekwencję pracownicy poziomu początkowego mogą zarabiać od 4 082 do 4 355 zł brutto miesięcznie, a liderzy zespołów od 5 080 do 5 443 zł brutto miesięcznie, w zależności od stażu pracy.

– Każdego roku dokonujemy przeglądu wynagrodzeń i z satysfakcją informujemy, że w tym roku podniesiemy stawkę początkową o 12,5%. To dobra wiadomość dla pracowników pełnoetatowych, niepełnoetatowych i sezonowych w całym kraju – mówi Marian Sepesi, regionalny dyrektor operacyjny na region Europy Środkowo-Wschodniej.

W tym roku Amazon przeanalizował dane od prawie 300 lokalnych pracodawców, porównując wynagrodzenia i dodatkowe świadczenia oferowane na podobnych stanowiskach z danymi w regionach, w których firma prowadzi działalność. Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 lipca 2021 r., a wszyscy pracownicy sezonowi, wspierający Amazon w okresie szczytu sezonu 2021, również zostaną nią objęci

Amazon oferuje też różne świadczenia, w tym prywatną opiekę medyczną, bezpłatny transport do pracy na wybranych trasach, dofinansowanie do posiłków i program „Postaw na Swój Rozwój”, w ramach którego pracownik może otrzymać dofinansowanie w wysokości do 26 tys. zł w ciągu 4 lat na pokrycie kosztów edukacji.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Od 2 marca 2021 r. działa platforma Amazon.pl. Jeszcze w tym roku uruchomione zostanie 10. centrum w Świebodzinie, gdzie powstanie ponad 1 000 nowych etatów.

Ilona Mrozowska 4143 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.