eService pomoże w wymianie kasy fiskalnej

Najpóźniej do 1 lipca br. kolejne grupy przedsiębiorców muszą rozpocząć rejestrowanie przeprowadzanych transakcji za pomocą kas fiskalnych online. eService chce im pomóc.

Na zdjęciu: Joanna Seklecka, prezes zarządu eService

Przedsiębiorcom został już niespełna miesiąc na wymianę starych kas fiskalnych. Od 1 lipca br., obowiązek używania kas rejestrujących online wszystkie transakcje dotyczyć będzie także podmiotów prowadzących działalność usługową jako kosmetyczki, fryzjerzy, lekarze i stomatolodzy, prawnicy, branża budowlana, a także siłownie oraz kluby fitness. Konieczność zaopatrzenia się w nowe urządzenie wynika bezpośrednio z obowiązku nałożonego przez Ministerstwo Finansów.

Nowoczesne kasy fiskalne online, oprócz spełniania wymogów określonych przez ministerstwo, zapewniają też współpracę z terminalami płatniczymi obsługującymi płatności bezgotówkowe towarzyszące rejestrowanym transakcjom. Połączenie tych urządzeń umożliwia zmniejszenie liczby operacji związanych z obsługą sprzedaży, a także ograniczenie czasu i zużycia materiałów eksploatacyjnych.

Z myślą o tych zmianach firma eService we współpracy z czołowymi dostawcami kas fiskalnych przygotowała ofertę „Odbierz bonus”. Korzystający z niej przedsiębiorcy otrzymają pomoc w wyborze sprawdzonego dostawcy kasy fiskalnej, szybko i wygodnie zamówią współpracujący z nią nowoczesny terminal płatniczy, a co najważniejsze zdążą wymienić kasę w terminie, zyskując dodatkowo premię pieniężną.

- Akcja „Odbierz bonus” to ułatwienie wymiany kasy fiskalnej i premia pieniężna za skorzystanie z usług eService, ale przede wszystkim wymierne korzyści i zwiększenie komfortu prowadzenia biznesu – uważa Joanna Seklecka, prezes zarządu eService. - Połączenie kasy z terminalem umożliwia jednoczesną rejestrację transakcji handlowej oraz automatyczną obsługę płatności kartą. W efekcie, niemal o połowę skraca czas trwania tych czynności i obniża ryzyko pomyłki przy ich wykonywaniu – podkreśla.

Oferta „Odbierz bonus” jest adresowana zarówno do przedsiębiorców chcących skorzystać z dofinansowania na terminal płatniczy w Programie Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego Polska Bezgotówkowa, jak i pozostałych. Aby z niej skorzystać wystarczy zarejestrować się na https://odbierzbonus.eservice.pl i podpisać umowę na terminal.

W ramach oferty przedsiębiorcy mają do wyboru kilka modeli terminali płatniczych oraz PINPadów, w tym m.in. LANE 3500 - nowoczesne, estetyczne urządzenie zapewniające sprawną akceptację wszystkich typów kart płatniczych, portfeli elektronicznych (takich jak G Pay, Apple Pay, Garmin Pay) oraz transakcji Blik.

Oferta „Odbierz bonus” jest zgodna z zasadami programu Polska Bezgotówkowa. Oznacza to możliwość bezpłatnego użytkowania terminali płatniczych w czasie do 12 miesięcy lub do limitu transakcji 100 000 zł. Przedsiębiorcy korzystający z programu Polska Bezgotówkowa nie ponoszą kosztów obsługi transakcji kartami Visa i Mastercard, a tylko w eService – również kosztów transakcji kartami Diners, JCB i UnionPay oraz transakcji Blik.

Nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług nakłada na przedsiębiorców obowiązek rejestrowania wszystkich prowadzonych transakcji w czasie rzeczywistym za pośrednictwem tzw. kas fiskalnych on-line, zapewniających stałe połączenie z siecią informatyczną Ministerstwa Finansów. Sukcesywnie rozszerza jednocześnie zakres działalności gospodarczej objętej tym obowiązkiem. Niedostosowanie się do obowiązku posiadania i rejestracji transakcji za pomocą kasy fiskalnej online uniemożliwi prowadzenie działalności gospodarczej.

 

Katarzyna Pierzchała 4444 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.