Narodowa Loteria Paragonowa: czy wróci?

Zapytaliśmy Ministerstwo Finansów, czy jest szansa na powrót Narodowej Loterii Paragonowej, która kilka lat temu świeciła w Polsce triumfy.

- Aktualnie resort finansów skupia się na digitalizacji paragonów fiskalnych i popularyzacji kas fiskalnych online. Obecnie nie są prowadzone prace w zakresie loterii paragonowej - usłyszeliśmy w Ministerstwie Finansów.

A szkoda. Bo Narodowa Loteria Paragonowa cieszyła się ogromną popularnością wśród Polaków. Była to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która rozpoczęła się 1 października 2015 r. i pierwotnie miała trwać 12 miesięcy. Została jednak przedłużona o kolejnych 6 miesięcy. Możliwość rejestrowania paragonów w loterii ostatecznie zakończyła się 31 marca, zaś wręczenie ostatnich nagród – Opla Astra i Opla Insignia – nastąpiło w maju 2017 r.

Loteria miała na celu uświadomienie Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym i pokazanie, że branie paragonu to wspieranie uczciwych przedsiębiorców i uczciwej konkurencji między nimi. A w efekcie – że to właśnie pamiętanie o paragonie na zakupach, w restauracji, u fryzjera czy mechanika przynosi korzyści nie tylko konsumentom, ale poprawia funkcjonowanie kraju.

Efekty loterii

Narodowa Loteria Paragonowa od samego początku cieszyła się ogromnym zaufaniem i zainteresowaniem Polaków. Przez 18 miesięcy zostało zarejestrowanych ponad 137 mln paragonów, w tym prawie 3,5 mln z branż dodatkowo premiowanych.

O popularności Narodowej Loterii Paragonowej świadczą wyniki raportu Google trends prezentującego najpopularniejsze hasła wpisywane przez Polaków w wyszukiwarce Google w 2015 r. Hasło „loteria paragonowa" zajęło 1. miejsce w kategorii „Tematy, o których się mówiło" oraz 4. miejsce wśród informacji w kategorii „Najszybciej zyskujące na popularności".

Ilona Mrozowska 4143 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.