Dzieje się: rząd pozwala na organizację targów

Od 6 do 25 czerwca rząd przedłuża obowiązujące restrykcje epidemiczne oraz luzuje w niektórych obszarach, otwiera np. branżę eventową ale z limitami osób - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

W okresie od 6 czerwca do 25 czerwca będą przedłużone w tej chwili obowiązujące reguły i reżim sanitarny. - Dodatkowo zdecydowaliśmy się na takie zmiany może nie o fundamentalnym charakterze, które korygują to, co do tej pory regulowało zasady sanitarne (...) - powiedział Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Przede wszystkim rząd przywrócił możliwość prowadzenia targów, konferencji i wystaw z tym samym limitem, który dotyczy zdarzeń, eventów w obiektach zamkniętych, gdzie jedna osoba przypada na 15 mkw.  Zezwolono również na otwarcie sal zabaw z limitem 1 os. na 15 mkw.

Limit dotyczący imprez i zgromadzeń został zwiększony do 150 osób (do tej pory 50 os.).

W transporcie zbiorowym limit osób jest zwiększony do 75% obłożenia z obowiązkiem zakrywania ust i nosa.

Do wszystkich limitów, również obecnie obowiązujących, nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

W zależności od sytuacji epidemicznej szczegóły luzowania mogą podlegać korektom.

Niedzielski poinformował, że zasady epidemiczne na okres 26 czerwca -31 sierpnia zostaną przedstawione w przyszłym tygodniu (7-11 czerwca).

(PAP Biznes)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.