Właściciel Stokrotki, Euro-Aptek i Barbory otworzył u nas e-drogerię

Azeta - właściciel drogerii internetowych na Litwie, Łotwie i w Estonii - uruchomił e-drogerię w Polsce. Firma jest częścią holdingu, który tworzy m.in. sieć sklepów Stokrotka, Euro-Aptek i e-sklep spożywczy Barbora.pl.

Na zdjęciu: Justė Levčenkaitė, prezes zarządu Grupy Azeta

Azeta.pl jest czwartym e-sklepem tej marki (e-drogeria już działa). Spółka od siedmiu lat prowadzi drogerie internetowe w krajach bałtyckich. Jak podkreśla operator, wygodę i niezawodność e-drogerii sprawdzoną na Litwie, Łotwie i w Estonii teraz mają szansę poznać rodzimi konsumenci. Wdrożenie sklepu www.azeta.pl odbywa się bowiem w oparciu o wypracowany już model biznesowy.

Już wkrótce dostawa tego samego dnia

W ofercie e-drogerii znajdują się kosmetyki, suplementy diety, witaminy oraz artykuły dla dzieci, kobiet w ciąży i młodych mam (ponad 100 marek). Według operatora, przewagą firmy jest szybka dostawa. Zakupy zrealizowane w e-drogerii trafiają pod wskazany adres w ciągu jednego dnia (na terenie Polski), a w Warszawie jeszcze tego samego dnia. To efekt dostępności całego asortymentu z oferty e-sklepu na stanie magazynowym.

- Polski rynek e-commerce rozwija się bardzo szybko i ma olbrzymi potencjał. Upatrujemy w nim duże możliwości rozwoju i ekspansji. Ponadto, podobieństwo kultury oraz położenie geograficzne Polski idealnie wpisują się w założenia naszej strategii biznesowej. Chcemy dotrzeć z ofertą do wszystkich tych, dla których ważna jest jakość w przystępnej cenie. Inne spółki z naszej grupy kapitałowej, takie jak Barbora czy Stokrotka, osiągają na polskim rynku dobre wyniki, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym dla naszej działalności – mówi Mindaugas Raguotis, członek zarządu Azeta.

- Jesteśmy zdeterminowani i mamy bardzo ambitne plany. Wierzymy, że nasz start w Polsce przyczyni się do rozwoju całego sektora e-drogerii na tym rynku. Szacujemy, że już w połowie lata uda nam się wypracować pierwszy milion ze sprzedaży, a do końca roku obroty Azeta.pl wyniosą 20 mln zł – dodaje Justė Levčenkaitė, prezes zarządu Grupy Azeta, kierująca działalnością spółki w Środkowej i Północnej Europie.

W związku z uruchomieniem e-drogerii w Polsce, Azeta planuje zatrudnienie kilkudziesięciu osób.

Grupa Azeta działa w ramach holdingu Vilniaus prekyba (VP Grupė) do którego należą m.in. Grupa Maxima znana u nas ze Stokrotki oraz - od niedawna - z e- sklepu spożywczego Barbora. Holding buduje też Euro Apotheca, właściciel sieci aptek Euro-Apteka działających na terenie naszego kraju od 2001 r.

Łącznie holding chwali się 5,3 mld euro rocznego obrotu i dwoma tysiącami placówek detalicznych. Zatrudnia 46 tys. pracowników w 6 krajach.

Ilona Mrozowska 4143 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.