Polomarket, Kaufland: przybywa placówek pocztowych. Która sieć jeszcze?

Wdrożenie usługi "Paczka w Ruchu" nie jest planowane dla całej sieci Polomarket. Jak będzie w przypadku Kauflandu, który też uzyskał status placówki pocztowej? I co w takim razie z siostrzaną siecią Kauflandu - Lidlem?

To była wiadomość miesiąca: Polomarket skorzysta z wyjątku w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele i będzie otwierał swe sklepy w niedziele niehandlowe. Wynika to z podpisania umowy z Ruchem i uruchomienia w wybranych placówkach sieci Polomarket usługi „Paczka w ruchu”.

- Jest to odpowiedź na oczekiwania klientów, zwłaszcza tych często korzystających z rozwijających się dynamicznie sklepów internetowych. Sklepy z opisywaną usługą czynne są 7 dni w tygodniu – poinformowało nas biuro prasowe Polomarketu.

Jak ustaliliśmy, decyzja co do ostatecznej liczby obiektów świadczących usługę nadawania/odbierania paczek nie została jeszcze podjęta. Na chwilę obecną mogą korzystać z niej klienci w kilkudziesięciu Polomarketach. - Wdrożenie usługi „Paczka w Ruchu” nie jest planowane dla całej sieci – usłyszeliśmy w centrali sieci. I na tym koniec informacji. Polomarket nie informuje o szczegółach i dalszych planach w tej kwestii.

Niewiele mniejszym echem odbiła się wiadomość o sieci Kaufland, która pod koniec maja poinformowała, że również wdraża usługi pocztowe we wszystkich swoich sklepach, a to oznacza, że mogą one być czynne w każdą niedzielę. Zapytaliśmy więc siostrzaną sieć Kauflandu – Lidl (obie marki należą do Grupy Schwarz), czy ona również planuje uzyskać status placówki pocztowej.

Na tak zadane pytanie uzyskaliśmy odpowiedź, że Lidl od wielu lat operuje na polskim rynku, dostosowując się do bieżących warunków ekonomicznych. - Zawsze funkcjonujemy w oparciu o obowiązujące przepisy prawa – poinformowała nas Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications and CSR, Lidl Polska.

Dodała, że większość sklepów sieci jest czynna od poniedziałku do soboty przez wiele godzin, najczęściej od 6:00 do 22:00 lub 6:00 do 23:00, jak również w trakcie niedziel handlowych. - W ten sposób klienci mają szeroki przedział czasu na dokonanie zakupów, co również przekłada się na poprawę ich bezpieczeństwa – uważa Robaszkiewicz, która jednak nie odpowiada wprost na pytanie, czy Lidl też będzie placówką pocztową.

W naszej ocenie jest to kwestią czasu. Sklepów korzystających z wyjątku w ustawie jest coraz więcej, dlatego też handlowa „Solidarność” zaczęła się domagać uszczelnienia ustawy ograniczająca handel w niedzielę.

 

 

Katarzyna Pierzchała 5195 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.