Ambra stawia na zieloną energię

Ambra podpisała umowę na budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 MW dla swojej winiarni w Woli Dużej koło Biłgoraja.

Budowa farmy fotowoltaicznej jest ważnym elementem realizacji strategii zrównoważonego rozwoju Ambra przyjętej na lata 2020-2025. Strategia zakłada zmniejszenie negatywnego wpływu działalności firmy na środowisko, a jednym z głównych celów strategii jest redukcja emisji gazów cieplarnianych oraz zwiększenie udziału energii ze źródeł odnawialnych.

Ambra planuje uruchomienie farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW już wiosna 2022 r., a następnie jej rozbudowę do mocy do 2 MW. Instalacja będzie budowana przez Quanta Energy – jednego z liderów rynku energetyki słonecznej w Polsce.

Farma fotowoltaiczna w Woli Dużej dołączy do funkcjonującej już instalacji na dachu warszawskiego biura Ambry od, która funkcjonuje od sierpnia 2019 r. i pokrywa znaczącą część zapotrzebowania biura na energię elektryczną.

- Naszym celem jest uczynienie z Ambry firmy neutralnej dla środowiska w zakresie emisji dwutlenku węgla. Budowa farmy fotowoltaicznej to pierwszy etap przyjętego programu. Zrównoważenie wpływu naszej spółki na jej otoczenie uważamy za ważny cel (...) biznesowy i wzrost wartości Grupy – mówi Robert Ogór (na zdjęciu), prezes Grupy Ambra.

Grupa Ambra jest liderem rynku wina w Polsce oraz producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowej i Wschodniej. Oferta Grupy opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane na zamówienie, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii.

Ilona Mrozowska 4143 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.