Stokrotka przejmuje sieć sklepów

Sieć podpisała umowę z P.P.H.U. "J.R.T.W.M. - Krawczyk", regulującą przejęcie dziewięciu sklepów spożywczych działających dotychczas w województwie mazowieckim.

Realizacja transakcji planowana jest do końca 2021 r., po spełnieniu przewidzianych w umowie warunków, w tym uzyskania zgody UOKiK.

Przedmiotem umowy jest przejęcie działalności obejmującej dziewięć sklepów prowadzonych w okolicach Warszawy, w których pracuje około 170 pracowników. W 2020 r. sieć wypracowała sprzedaż w wysokości ponad 20 mln euro. Sieć zarządza ponadto sześcioma nieruchomościami, w których prowadzone są sklepy.

- Podpisanie tej umowy umacnia pozycję Stokrotki na ważnym dla nas, mazowieckim rynku. Idealnie wpisuje się w konsekwentnie realizowaną strategię; dotarcia z ofertą wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach do szerokiego grona nowych klientów. Lokalizacje te, pozwolą nam budować siłę marki w nowych dla Stokrotki miastach - mówi Arunas Zimnickas, dyrektor zarządzający, prezes zarządu Stokrotka.

Z kolei Mantas Kuncaitis, dyrektor generalny, prezes zarządu Maxima Grupė (właściciela Stokrotki) dodał, że firma koncentruje się na ekspansji na polskim rynku, którą realizuje poprzez szybki wzrost organiczny oraz przejęcia mniejszych sieci handlowych, które dobrze wpisują się w model biznesowy Stokrotki.

Stokrotka to sieć sklepów spożywczych, która na koniec 2020 r. miała ponad 700 sklepów - własnych i franczyzowych - w formatach takich jak: Stokrotka Supermarket, Market, Optima i Express. Sieć prowadzi także  sklep internetowy click&collect. Spółka posiada również centra dystrybucji, własne zaplecze logistyczne i sieć magazynów regionalnych w całej Polsce. Od 2018 r. Stokrotka wchodzi w skład litewskiej grupy handlowej Maxima.

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.