Auchan i Frigo Logistics nawiązały współpracę

W jej ramach Frigo Logistics rozpocznie obsługę logistyczną w zakresie magazynowania i dystrybucji produktów głęboko mrożonych dla 113 sklepów sieci w całej Polsce.

Początek operacji magazynowych zostanie uruchomiony w drugiej połowie maja, w centrum dystrybucyjnym w Radomsku. Obsługa będzie prowadzona w ramach modelu cross-dock, co oznacza, że towar od dostawców po przyjęciu będzie od razu przygotowywany w oparciu o zamówienia sklepowe i bez magazynowania kierowany do dalszej wysyłki, do ponad 113 punktów sprzedaży Auchan w całym kraju. 

Centrum logistyczne w Radomsku będzie przygotowywało dla Auchan ok. 15 tys. kartonów codziennie. Kompletacja zleceń Auchan będzie odbywała się z wykorzystaniem systemu głosowego voice picking, zwiększającego jej efektywność. Ponadto, dla 51 sklepów sieci Frigo Logistics będzie również świadczyło usługę transportową. 

Dobór odpowiednich partnerów jest ważnym elementem nowej strategii Auchan w zakresie Zarządzania Łańcuchem Dostaw i Logistyką. Decyzja o współpracy z Frigo Logistics podjęta została po dogłębnej analizie rynku, a o wyborze zdecydował wysoki profesjonalizm i partnerskie podejście zespołu firmy. Duże znaczenie ma również fakt, że Fresh Logistics nieustannie rozwija swoje zaplecze i jest liderem  w obsłudze głównych sieci handlowych w Polsce.

Współpraca pozwoli obu firmom oferować wspólnie najwyższy poziom obsługi klientom sieci Auchan, dokonującym zakupów zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepie internetowym. Oznacza ona bliską współpracę w ramach dalszego rozwoju i optymalizacji systemu zaopatrzenia i dystrybucji produktów głęboko mrożonych dla całej sieci.

Joanna Hamdan 12371 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.