Kaufland: uzupełnij zamiast kupować nowe

Detalista rozpoczął w swoich sklepach instalacje stacji do samodzielnego napełniania butelek detergentów i płynów do mycia naczyń. Niestety na razie rozwiązanie to nie będzie dostępne w Polsce.

Projekt realizowany jest przy współpracy z firmą Henkel i należącą do niej marką Love Nature. Na początek stacje pojawią się w placówkach Kauflandu w Berlinie, Dallgow, Dreźnie oraz Neckarsulm.

- Dzięki stacjom Love Nature robimy kolejny krok w kierunku uczynienia naszego asortymentu bardziej zrównoważonym i promowania rozwiązań przyjaznych dla środowiska - mówi Robert Pudelko, dyrektor ds. zakupów w firmie Kaufland.

Już w 2013 r. firma zaczęła rezygnować z mikrodrobin plastiku i niebiodegradowalnych, syntetycznych polimerów w produktach własnej marki.

- Do 2025 r. Chcemy również przekształcić wszystkie opakowania marki własnej tak, aby nadawały się do recyklingu. Jednocześnie stale sprawdzamy cały nasz asortyment, w którym możemy zaoszczędzić plastik lub zapewnić rozsądne alternatywy, takie jak świeże torby na nieopakowane owoce i warzywa - dodaje Robert Pudelko.

W początkowej ofercie stacji Love Nature do wyboru będą dwa detergenty i dwa środki do zmywania naczyń. Produkty są pochodzenia roślinnego, wegańskie i zostały przetestowane pod kątem zgodności ze środowiskiem i skórą. Korpusy butelek są wykonane w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu i w pełni nadają się do recyklingu. Kupując po raz pierwszy, klienci mogą po prostu wyjąć pustą butelkę na stacji, napełnić ją, zważyć, a następnie zapłacić przy kasie. Podczas uzupełniania wyczyszczona butelka przywieziona z domu jest ponownie napełniana i ważona - klienci płacą wtedy tylko za napełnienie przy kasie.

Joanna Hamdan 12542 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.