To już pewne: Danone wybrał nowego szefa

Potwierdziły się pogłoski dotyczące wyboru Antoine'a de Saint-Affrique na nowego prezesa Grupy Danone. Obejmie to stanowisko w połowie września.

Danone potwierdził, że to obecny szef szwajcarskiego producenta czekolady, firmy Barry Callebaut, Antoine de Saint-Affrique, zostanie nowym dyrektorem generalnym francuskiej firmy, począwszy od 15 września. Będzie on również wybrany do Rady Dyrektorów na najbliższym dorocznym walnym zgromadzeniu w kwietniu 2022 r.

- Jestem dumny i zaszczycony mogąc dołączyć i wkrótce prowadzić firmę, która zawsze była dla mnie inspiracją. Mam ogromny podziw dla bogatego dziedzictwa i pionierskiego ducha firmy Danone we wszystkich dziedzinach: jej silnego i innowacyjnego portfolio marek, które zapewniły ludziom na całym świecie zdrowie poprzez żywność od tak dawna - powiedział nowo wybrany prezes. - Do tego podwójny projekt społeczno-gospodarczy, który od dziesięcioleci stanowi sedno celu firmy; oraz silna i wyjątkowa kultura ludzi, która szanuje zarówno różnorodność, jak i integrację. Uważam, że Danone ma znaczący potencjał, aby nadal wpływać na to, jak ludzie jedzą i piją na całym świecie i nie mogę się doczekać, wraz ze wszystkimi pracownikami, Komitetem Wykonawczym i zarządem, napisania kolejnego rozdziału w rozwoju firmy i dalszym rozwoju Misji Danone.

Przypomnijmy: na początku marca ówczesny szef Danone'a, Emmanuel Faber, ogłosił swoje odejście ze stanowiska, ale wyraził chęć pozostania w zarządzie. Jednak komitet zdetronizował 57-latka na specjalnym posiedzeniu dwa tygodnie później i wyznaczył Gillesa Schneppa na przewodniczącego. Był on szefem firmy elektrycznej Legrand. Przewodniczącym zarządu Danone tymczasowo zajmują się Véronique Penchienati-Bosetta i Shane Grant, którzy wcześniej pracowali dla Danone'a.

Na początku kwietnia Saint-Affrique ogłosił odejście od największego na świecie producenta kakao i czekolady Barry Callebaut - pod koniec roku finansowego 1 września. Kierował on tą firmą od października 2015 roku. Od września 2011 r. do września 2015 r. De Saint-Affrique był prezesem Unilever Foods i członkiem Komitetu Wykonawczego Grupy Unilever, gdzie odpowiadał za łączną sprzedaż w wysokości 12,4 mld euro. Wcześniej de Saint-Affrique był wiceprezesem wykonawczym Unilever w kategorii Skin - dywizji obejmującej takie marki, jak Dove, Lux, Lifebuoy i Pond's.

W latach 2005-2009 był wiceprezesem wykonawczym firmy Unilever na Europę Środkową i Wschodnią.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.