Pierwsze sieci już szczepią pracowników

Auchan i Obi, to pierwsze sieci, które poinformowały, że szczepią pracowników na terenie swoich zakładów pracy. Takich punktów przybywa z każdym dniem.

W Obi akcję udało się przeprowadzić już w czterech miastach - Lublinie, Opolu, Warszawie i Wrocławiu. Pracodawca zapewnia, że każdy zaszczepiony może liczyć na dzień wolny przeznaczony na szczepienie i regenerację.

Oczywiście, szczepienia dla pracowników Obi oraz ich bliskich są bezpłatne, realizowane w ramach dostępnych na rynku szczepionek z preferencją na Pfizer i Moderna. Akcja wspierana jest przez Laboratorium Diagnostyka, z którym sieć współpracuje od początku trwania pandemii, realizując testy dla pracowników marketów i centrali firmy.

Również Auchan umożliwia szczepienia wszystkim zainteresowanym pracownikom, czego efektem są pierwsze szczepienia pracowników Auchan w Białymstoku. 

- Wierzę, że szybkie objęcie szczepieniami wszystkich naszych zespołów wpłynie na zwiększenie ogólnej skuteczności walki z pandemią oraz na bezpieczeństwo naszych pracowników oraz klientów. Czekamy na uruchomienie głównej akcji, ale działamy również lokalnie – mówi Arkadiusz Mika, dyrektor zasobów ludzkich Auchan Retail Polska.

- Mamy nadzieję, że szczepiąc pracowników przyczynimy się do szybszego osiągnięcia zbiorowej odporności, co pozwoli na powrót do normalności – podkreśla natomiast Adam Rosiński, prezes zarządu Obi.

Gotowy do szczepień jest Rossmann, który podobnie jak Obi przy okazji szczepienia da pracownikom dzień wolny od pracy.

Ilona Mrozowska 4142 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.