Bio Family: nie jesteśmy częścią sporu, chronimy dobre imię sklepów

- Działanie Forteam nie mają wpływu na bieżącą działalność sieć sklepów Bio Family Supermarket - przekonują przedstawiciele Bio Family. I zapowiadają "adekwatne" kroki prawne wobec spółki Forteam.

Forteam Investments Ltd., spółka inwestycyjna należąca do amerykańskiego funduszu private equity Delta Capital Partners, uzyskał sądowe zabezpieczenie swoich roszczeń wobec Mariusza Świtalskiego. Tym samym 13 maja spółka poinformowała, że zajęła należące do jego dzieci aktywa, a więc sieć ekologicznych marketów Bio Family.
 
Głos w tej sprawie zabrała rzeczniczka Bio Family, która oświadczyła, że "działania Forteam nie mają wpływu na bieżącą działalność sieci sklepów Bio Family Supermarket".
 
Sieć nadal planuje i jest w trakcie dalszych otwarć sklepów stacjonarnych, rozwijania sklepu e-commerce z wysyłką w całej Polsce, wprowadzania nowych produktów ekologicznych oraz wdrażania nowych technologii związanych z usługą całodobowych i bezobsługowych sklepów Bio Family.
 
- Z szacunku do naszych klientów, dostawców oraz pracowników, którzy tworzą markę Bio Family nie będziemy szerzej komentować działań, które mają na celu publiczną manipulację informacjami, gdyż Bio Family nie jest częścią sporu. Polskie prawo chroni przedsiębiorców w takich sytuacjach i tym samym zostaną podjęte adekwatne kroki prawne chroniące dobre imię sieci sklepów Bio Family - zapowiada rzeczniczka podpisująca się jako Matylda Bio Family.
 
Bio Family to sieć supermarketów z artykułami bio: żywnością, kosmetykami i środkami czystości. Oferuje klientom tylko i wyłącznie certyfikowane produkty ekologiczne. Pierwszy supermarket Bio Family powstał w Poznaniu przy ul. Murawa 2 w listopadzie 2017 r. Obecnie sieć prowadzi siedem sklepów. Ostatnie otwarcie miało miejsce 27 czerwca 2020 r. – wtedy to zaczął działać sklep w Warszawie przy ul. Karolkowej 28.
Ilona Mrozowska 4143 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.