Rossmann gotowy do szczepień

Pracownikom, którzy zaszczepią się w maju i czerwcu Rossmann przyzna dzień wolny od pracy. Drogeria jest też gotowa do uruchomienia firmowych punktów szczepień.

Rossmann, to kolejna sieć handlowa w Polsce, która wprost deklaruje, że zależy jej, aby jej pracownicy byli zaszczepieni [więcej o tym tutaj]. - Wielu z nas jest już zaszczepionych i wciąż dołączają kolejni - informuje drogeria.

I dodaje, że doceniając fakt odpowiedzialnego podejścia w kwestii dbałości o zdrowie swoje i innych, Rossmann zdecydował o przyznaniu dnia wolnego od pracy każdemu, kto zaszczepi się w maju i czerwcu.

- Ponadto już niebawem, jak tylko otrzymamy wiążące wytyczne z ministerstwa uruchomimy firmowe punkty szczepień dla naszych pracowników. Z ankiety jaką wypełniali wynika, że zainteresowanie możliwością przyjęcia szczepionki jest bardzo duże. Jesteśmy niesamowicie dumni z naszych pracowników - podkreśla Rossmann.

Od listopada ubiegłego roku Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji apelowała do rządu o priorytetowe objęcie pracowników handlu Narodowym Programem Szczepień w jego I etapie, w ramach grup zawodowych wykonujących pracę podwyższonego ryzyka. Tak się jednak nie stało.

Dlatego zaraz po podjęciu przez rząd decyzji o rozpoczęciu szczepień populacyjnych obywateli  i zaproponowaniu  alternatywnego rozwiązania w postaci organizacji szczepień pracowników przez pracodawców, wybrane sieci handlowe zgłosiły swój akces jako pracodawcy. Szczepić pracowników chce także firma Maspex, która dodatkowo wypłaci 500 zł premii każdemu zaszczepionemu pracownikowi firmy.

Ilona Mrozowska 4142 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.