Tesco zaprasza pracowników Netto do związków zawodowych

NSZZ Solidarność przy Tesco rozszerza działalność związkową na nowego pracodawcę, którym jest Netto. Od teraz każdy pracownik Netto może przystąpić do związków zawodowych Tesco.

Po ostatecznym zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przejęcia Tesco przez Netto wiosną tego roku, w Netto trwa obecnie proces transformacji 301 byłych marketów Tesco w ramach kompleksowego rozwoju sieci. W ciągu półtora roku liczba jej placówek handlowych zwiększy się do ok. 700.

Tym samym związki zawodowe w Tesco ogłosiły, że każdy z pracowników Netto może już oficjalnie do nich dołączyć - wystarczy wypełnić stosowny wniosek w tej sprawie na stronie internetowej.

- Zachęcamy do zrzeszania się w naszej Organizacji Związkowej zarówno pracowników Tesco jak i pracowników Netto, "W jedności jest siła". Razem możemy zmieniać nasze miejsce pracy pod kątem poprawy warunków pracy i płacy! - zachęcają związkowcy [pisownia oryginalna - przyp. red.].

- Ne wiemy jaka liczba pracowników Netto może chcieć przystąpić do Związku, ponieważ sklepy mieszczą się na terenie całego kraju - przyznaje w rozmowie z Handel Extra Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca MOZ NSZZ Solidarność. Stąd, jak tłumaczy, apel/zaproszenie w tej sprawie w mediach społecznościowych i na stronie internetowej.

Przy tej okazji związkowcy przypominają, że Netto zobowiązane jest do prowadzania działań prawnych jakie ciążą na pracodawcy wobec organizacji związkowych wynikających z prawa powszechnego.

CZYTAJ TAKŻE: NETTO W POLSCE BĘDZIE MIAŁO NOWEGO PREZESA, JANUSZ STROKA ODCHODZI

Ilona Mrozowska 4142 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.