Rusza pierwszy punkt szczepień w centrum handlowym

Machina ruszyła. Kilka organizacji handlowych wystąpiło z wnioskiem o uruchomienie punktów szczepień przeciwko Covid-19 np. na swoich parkingach. Zarządca centrum M1 w Markach ma już pozytywną decyzję.

Już od najbliższej środy (12 maja) taki tymczasowy punkt szczepień zacznie działać w centrum handlowym M1 w Markach. Według Metro Properties będzie mógł obsłużyć nawet 700 pacjentów tygodniowo.

Punkt został zorganizowany w 150-metrowym lokalu, znajdującym się w pasażu handlowym centrum M1, w pobliżu sklepu Big Star. Czynny będzie we wszystkie dni handlowe, od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe, od godz. 11.00 do 20.00.

– W naszym mieście działają obecnie trzy punkty szczepień. Liczymy, że uruchomienie czwartego w znaczący sposób przyspieszy budowanie odporności naszej społeczności. Możliwości czwartego punktu to wykonanie minimum 350 szczepień dziennie – mówi Jacek Orych, burmistrz podwarszawskiego miasta Marki. - W ostatnim tygodniu kwietnia przeszliśmy drobiazgową kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia. Uzyskaliśmy pozytywny wynik – cieszy się.

Centrum M1 jest od lat znanym, dobrze skomunikowanym centrum zakupowym na mapie Marek i północnej części Warszawy. Dojazd do niego – zarówno komunikacją miejską, jak i prywatnym transportem – jest łatwy, a lokalizacja miejsca na mapie nie powinna sprawiać trudności również pacjentom, przyjeżdżającym na szczepienie z odległych miejscowości.

- To ważne dla naszej firmy, że centrum handlowe z portfolio Metro Properties może kolejny raz włączyć się do programu walki z pandemią – podkreśla Małgorzata Kiliańska, dyrektor regionalny Metro Properties, zarządcy centrów handlowych M1 w Polsce.

I dodaje, że firma zadba o prawidłową i sprawną organizację ruchu w centrum podczas szczepień. Partnerem medycznym punktu szczepień zostało Centrum Medyczne Riemer. Na początek marecki punkt w M1 otrzyma 700 szczepionek tygodniowo a w miarę dostępności preparatów, ta ilość będzie zwiększana.

Zapisy na szczepienia w punkcie M1 w Markach odbywać się będą zgodnie z zasadami obowiązującymi w całej Polsce.

Jak wynika z informacji Handel Extra zarządcy wielu centrów handlowych wystąpili z wnioskiem o możliwość uruchomienia tymczasowego masowego punktu szczepień. Można więc się spodziewać, że w najbliższych dniach informacji o starcie kolejnych takich miejsc będzie przybywać.

Warto odnotować, że w Niemczech widoczna jest większa aktywność centrów handlowych w walce z pandemią. Np. należące do Grupy Schwarz dyskontowe sieci Lidl i Kaufland udostępniają swoje parkingi na przenośne centra testowania na obecność koronawirusa.

W Polsce natomiast sieci handlowe wyraziły chęć przystąpienia do programu szczepień dla firm. Wśród nich są m.in. Lidl, Biedronka i Kaufland.

Katarzyna Pierzchała 4444 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.