Biedronka otwiera drzwi dużym, ale i małym producentom

W Biedronce tylko w 2020 r. do sprzedaży trafiło 196 nowych produktów pod markami własnymi sieci. Gro z nich to propozycje od samych producentów.

Na zdjęciu: przykładem nowego produktu, który jako marka własna sieci Biedronka trafił do sklepów  jest linia jogurtów Aktiplus LGG.

Biedronka, jako największa sieć handlowa w Polsce, przyznaje, że od samych producentów otrzymuje mnóstwo propozycji współpracy, które dokładnie analizuje. Jak zapewnia pracuje nie tylko z największymi, ale także z tymi małymi, których udział w dostarczaniu produktów dla klientów z każdym rokiem rośnie.

- Prawie 270 produktów od 166 lokalnych dostawców trafiło do sprzedaży w sklepach sieci dzięki programowi „Czas na wspieranie małych producentów” trwającemu od połowy kwietnia ubiegłego roku. Kilkanaście produktów zgłoszonych w ramach akcji trafiło do stałej oferty w swoich regionach – to między innymi śmietana Zarębski, serek twarogowy Bruser czy mus owocowy Owolovo - mówi Grzegorz Pytko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Łącznie w Biedronce w 2020 r. do sprzedaży trafiło 196 nowych produktów pod markami własnymi sieci.

Dodatkowo sieć stawia sobie sobie cel, by na koniec 2021 r. 90% sprzedaży tych warzyw i owoców, które są uprawiane w Polsce, pochodziło od krajowych producentów, przy zwiększonym udziale dostaw od małych rodzinnych gospodarstw rolnych. W tym celu z początkiem 2021 r. Biedronka wprowadziła nowe stanowiska – lokalnych kupców warzyw i owoców. Ich zadaniem będzie nawiązywanie bezpośredniej współpracy z mniejszymi producentami warzyw i owoców.

Na rozwój marek własnych stawia też Lidl, których ma już ich w ofercie ok. 200 i są obecne niemal w każdej kategorii produktowej.

 

Ilona Mrozowska 4143 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.