Maspex: 500 zł premii za szczepienie

Grupa Maspex szacuje, że po uruchomieniu punktu szczepień w zakładzie pracy oraz premii zachęcającej do szczepienia, 70% pracowników Grupy będzie osobami zaszczepionymi.

17 maja uruchomione zostaną pilotażowe szczepienia w zakładach pracy, regularne rozpoczną się od 1 czerwca – podał w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk. Wśród firm, które są gotowe zorganizować u siebie punkt szczepień jest Grupa Maspex.

- Zgodnie z zaleceniami w dniu 4 maja wypełniliśmy stosowny formularz i czekamy na dalsze instrukcje. Łącznie zamówiliśmy 2500 szczepionek. Zapewnimy wszystko, co będzie konieczne - od odpowiedniej infrastruktury po warunki, jak i zaplecze medyczne - mówi Dorota Liszka, manager ds. komunikacji i public affairs w Grupie Maspex

Informuje, że z badań ankietowych, które firma przeprowadziła wśród swoich pracowników wynika, że taką chęć wyraziło ok. 50% z nich. Nie wliczane są tu osoby, które już się zaszczepiły lub przechorowały Covid-19 i muszą jeszcze poczekać na szczepienie. - Szacujemy, że będziemy mieć blisko 70% zaszczepionych pracowników - wskazuje Dorota Liszka.

Firma podjęła też decyzję o wypłacie 500 zł dla pracowników, którzy już się zaszczepili oraz zaszczepią się w ramach planowanych szczepień zakładowych lub indywidualnie. - Traktujemy to jako inwestycję w nasze wspólne bezpieczeństwo – to podziękowanie za odpowiedzialność za siebie, ale i współpracowników - mówi Liszka.

Dodaje też, że Grupa Maspex na bieżąco współpracuje ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie oraz Szpitalem Wojewódzkim im. Stefana Wyszyńskiego w Lublinie, jak również z przychodnią Medi Center w Łowiczu, które dla pracowników firmy organizują szczepienia wedle harmonogramu rządowego.

Ilona Mrozowska 4143 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.