Kaufland zatrudnił 2600 osób

I to tylko w ubiegłym roku. Sieć dała etat tym, którzy na skutek epidemii COVID-19 utracili pracę w innych sektorach.

Ostatnie miesiące to wyjątkowo niepewny czas na rynku pracy. Mimo początkowych prognoz dotyczących wychodzenia z kryzysu w 2021 r. wśród przedsiębiorców i pracowników panuje nastrój niepokoju.

Potwierdzają to ostatnie badania Barometru Rynku Pracy, według których aż co czwarty pracodawca (25%) planuje redukcję etatów w najbliższym czasie. Mało optymistycznie prezentują się również dane dotyczące branży handlowej – aż 29% firm sygnalizuje konieczność zmniejszenia liczby zatrudnionych.

Utrzymanie miejsc pracy i zapewnienie stabilności zatrudnienia to wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się pracodawcy w tym roku. Bo to właśnie pewny etat w dobie pandemii jest czynnikiem, który – poza wysokością wynagrodzenia – wpływa na poczucie bezpieczeństwa pracowników i ich zaangażowanie w pracę.

- W sieci Kaufland od lat dbamy o to, aby bez względu na panującą koniunkturę pracownicy czuli się bezpiecznie, dlatego 100 procent naszej załogi ma umowę o pracę – podkreśla Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska. - Mimo trudnej sytuacji gospodarczej nie zdecydowaliśmy się na zwolnienia grupowe, utrzymaliśmy zwyczaj corocznych podwyżek wynagrodzeń, zwiększyliśmy wartość dodatków do pensji. Pandemia nie wpłynęła również negatywnie na zakres benefitów pozapłacowych – mówi

I dodaje, że było wręcz przeciwnie – pandemia była motorem napędowym do poszukiwania nowych rozwiązań będących odpowiedzią na nowe potrzeby pracowników.

- Nadal tworzymy kolejne miejsca pracy. W 2020 r. zatrudniliśmy ponad 2600 osób – mówi z dumą dyrektor pionu personalnego Kaufland Polska.

Najwięcej, bo ponad 520 osób, zostało zatrudnionych w województwie mazowieckim, 493 w województwie dolnośląskim, a niespełna 400 osób w województwie śląskim. Firma oferowała pracę na wielu stanowiskach: od asystenta i młodszego specjalisty, po kierownika, starszego specjalistę, a także dyrektora. W marketach oraz centrach logistycznych można było znaleźć zatrudnienie na wszystkich dostępnych w sieci Kaufland stanowiskach związanych z obsługą klienta, a także na stanowiskach menedżerskich.

Co więcej, detalista prowadzi również nabory na płatne praktyki letnie do centrali firmy we Wrocławiu oraz do programu stażowego Absolwent, którego uczestnicy już na start otrzymują wynagrodzenie w wysokości 5000 zł brutto.

Alternatywa dla poszukujących pracy

Skutki wielomiesięcznej pandemii szczególnie dotkliwie odczuły firmy z branż HoReCa oraz beauty, które przez liczne obostrzenia i kolejne okresy lockdownu musiały zawiesić prowadzoną działalność lub, w ostateczności, doprowadzić do jej zamknięcia. W efekcie redukcji miejsc pracy tysiące osób zaczęło szukać zatrudnienia w innych, bardziej stabilnych obszarach.

- W 2020 r., a także w pierwszym kwartale tego roku, z uwagi na ograniczenie działalności innych branż, zanotowaliśmy ogromny wzrost aplikacji od osób posiadających doświadczenie w sektorze hotelarskim, gastronomicznym oraz kosmetycznym – wymienia Małgorzata Ławnik. - Najwięcej kandydatów ubiegało się o pracę w naszych marketach – dodaje.

Nowo zatrudnieni w Kauflandzie mogą liczyć nie tylko na umowę o pracę, konkurencyjne w skali rynku wynagrodzenie, dodatki do pensji oraz pakiet benefitów pozapłacowych. Praca w strukturach sieci daje również możliwość stałego podnoszenia swoich kwalifikacji i jest szansą na realny awans w przyszłości.

Kaufland to odnosząca międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1300 sklepów i zatrudnia ok. 132 000 pracowników. W Polsce prowadzi 227 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników.

Katarzyna Pierzchała 4444 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.