650 nowych miejsc pracy w Amazonie w Polsce

Amazon ogłosił plany utworzenia do końca 2021 r. 650 nowych miejsc pracy w dziale obsługi klienta. Kandydaci muszą mieć jednak bardzo konkretne umiejętności.

Zwiększenie zatrudnienia jest następstwem uruchomienia nowego centrum obsługi klientów Amazon w Gdańsku, które działa od początku marca, a więc od startu polskojęzycznego serwisu zakupowego online Amazon.pl. Nowe stanowiska będą obejmowały wirtualnych i stacjonarnych pracowników, obsługujących klientów polskojęzycznych, jak również niemiecko-, francusko- i włoskojęzycznych.

I tak wcześniejsze doświadczenie w obsłudze klienta nie jest warunkiem koniecznym do tej pracy, ale jak informuje Amazon kandydaci powinni biegle posługiwać się językiem polskim, francuskim, niemieckim lub włoskim (w zależności od rynku, który będą obsługiwać).

Kandydaci będą mogli ubiegać się o stanowiska wirtualne, a ci, którzy wolą pracować w biurze, mogą znaleźć pracę w biurze Amazona w Gdańsku.

Jak zapewnia firma, wybrani kandydaci otrzymają od pierwszego dnia "atrakcyjny" pakiet wynagrodzeń, na który składa się wynagrodzenie godzinowe oraz benefity, takie jak ubezpieczenie na życie, prywatna opieka medyczna, program pomocy pracowniczej, zniżki i inne. Osoby zatrudnione otrzymają również światowej klasy szkolenia i regularne wsparcie.

Do tej pory Amazon stworzył w Polsce ponad 18 000 stałych miejsc pracy. Powstały one w dziewięciu centrach logistyki, biurze Amazon Web Services w Warszawie oraz Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, które dostarcza innowacyjne rozwiązania zasilające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe dla Alexy. Dziesiąte centrum logistyczne w Świebodzinie zostanie otwarte w 2021 r., zwiększając zatrudnienie Amazon w Polsce o ponad 1 000 nowych miejsc pracy.

Amazon działa w naszym kraju od 2014 r. Serwis Amazon.pl wystartował natomiast 2 marca 2021 r. Jego klienci mogą robić zakupy wybierając z katalogu liczącego ponad 100 milionów produktów i ponad 30 kategorii.

Ilona Mrozowska 4764 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.