Lody Ekipa wciąż poszukiwane, PPL Koral: robimy co możemy

Poszukiwanych przez młodzież w całej Polsce lodów wciąż brakuje. PPL Koral tłumaczy dlaczego tak się dzieje.

Szał na lody Ekipa od Korala nie ustaje. Zgodnie z zapowiedzią producenta w ostatnich tygodniach rosła ich produkcja i dystrybucja - dostępne są lub były w większości dużych i znanych sieci handlowych, ale także w lokalnych sklepach. To jednak wciąż za mało - lody znikały w mgnieniu oka, w ślad za tym przybywało i nadal przybywa skarg niezadowolonych klientów.

Firma przyznaje, że obecny popyt na lody Ekipa przewyższa możliwości produkcyjne firmy i to mimo zwiększenia ich produkcji kilkakrotnie. Dodatkowo produkcję lodów utrudnia pandemia, przez którą niezbędne składniki docierają do firmy w niewystarczających ilościach i z opóźnieniem.

W  konsekwencji firma została tymczasowo zmuszona do ograniczenia wielkości realizowanych dostaw tego produktu do dystrybutorów, a dystrybutorzy dostarczający na co dzień produkty do bardzo wielu sklepów, również reglamentują przydzieloną ilość lodów Ekipa.

- W związku z powyższym bardzo prosimy nie obwiniać PPL Koral za praktyki części sklepów, które otrzymując mniejszą liczbę lodów Ekipa niż mogliby sprzedać, próbują zwiększyć swoją sprzedaż w inny, nieakceptowalny dla nas sposób [np. sprzedając lody Ekipa "w pakiecie" z innymi produktami - przyp. red.]. Pragniemy zapewnić,  że  podejmujemy  wzmożone  wysiłki  w  celu  zwiększenia  dostępności lodów Ekipa i wyrażamy nadzieję, że już niedługo każdy, kto będzie miał na to ochotę, będzie mógł próbować naszych produktów bez ograniczeń - mówi Mariusz Jurek, dyrektor generalny P.P.L. Koral.

O SZALE NA LODY EKIPA CZYTAJ TUTAJ

Ilona Mrozowska 4143 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.