Radosław Majdan idzie w ślady Janusza Palikota

Spółka Radosława Majdana Vabun, sprzedająca perfumy i żele pod prysznic dla mężczyzn wchodzi w fuzję z firmą produkującą wyroby z konopi i zmienia profil działalności oraz nazwę.

Vabun, spółka Radosława Majdana notowana na rynku NewConnect od czerwca 2018 r., podpisała term sheet (list intencyjny) z Cosma Cannabis w sprawie połączenia obu spółek. Cosma Cannabis działa na rynku konopnym i zajmuje się dystrybucją produktów farmaceutycznych, suplementów diety oraz medycznej marihuany.

Połączenie ma nastąpić przez przejęcie, czyli przez przeniesienie całego majątku Cosma Cannabis (spółka przejmowana) na Vabun  (spółka przejmująca), w zamian za akcje Vabun dla udziałowców Cosma Cannabis.

Po połączeniu planowana jest zmiana nazwy spółki na Cosma Cannabis (obecnie przejmowana firma jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością) oraz kontynuacja działalności w branży konopnej, w pierwszej fazie zakładającej dystrybucję suplementów diety i żywności konopnej, opierając się na autorskich recepturach, markach własnych oraz produktach zewnętrznych tj. Cosma Cannabis, Full Spectrum, Canada Oil etc.

W dalszej kolejności planowane jest wyjście ze sprzedażą na inne rynki europejskie oraz wprowadzanie na rynek wyrobów medycznych, w tym surowców farmaceutycznych.

Zarząd Vabun dostrzega bardzo wysoki potencjał rozwoju branży konopnej oraz suplementów diety i jest przekonany, że połączenie z podmiotem działającym na tym rynku przyniesie spółce wymierne korzyści.

Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem działań plan połączenia spółek ma zostać przyjęty do dnia 31 grudnia 2021 r. Ponadto strony ustaliły, że do dnia 30 września 2021 r. w zakresie planowanej transakcji nie będą prowadzić rozmów z podmiotami trzecimi w sprawach potencjalnego połączenia lub zbycia posiadanego przedsiębiorstwa.

Na pomysł wejścia na rynek konopny wpadł wcześniej były polityk Janusz Palikot.

Przypomnijmy, że zarząd Vabun podjął w lutym br. decyzję w sprawie wyboru opcji strategicznej, polegającej na sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa poprzez wydzielenie jej ze struktur i sprzedaży na rzecz podmiotu trzeciego powiązanego lub niepowiązanego z Vabun, a następnie połączeniu Vabun z innym podmiotem działającym w innej, bardziej perspektywicznej branży.

Magdalena Weiss 3171 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.