Płatności odroczone Twisto szturmują e-sklepy

W II kwartale 2021 r., dzięki integracji z PayU, Twisto zostało udostępnione jako metoda płatności już w ponad 10 tys. e-sklepów, m.in. nbsklep.pl, ochnik.com, oleole.pl, wkruk.pl, sfd.pl. Zdecydowała się na nią też Pizza Hut, jako pierwsza sieć restauracji w Polsce.

Nie ma co ukrywać, drugi kwartał br. jest przełomowy dla Twisto w Polsce. Jego płatności odroczone zostały wdrożone w 10 tysiącach nowych sklepów, w tym w największych polskich i e-commercach, reprezentujących wszystkie możliwe branże.

- Liczymy na to, że wraz z integracją z kolejnymi sklepami staniemy się płatnościami odroczonymi pierwszego wyboru, a nasi partnerzy, odkryją skuteczność Twisto w podwyższeniu konwersji i wartości koszyków - mówi Adam Miziołek, country manager Twisto w Polsce.

Pizza Hut serwuje płatności odroczone

Nowym partnerem Twisto została Pizza Hut, jedna z najbardziej rozpoznawalnych sieci restauracji w Polsce. Firma, podobnie jak KFC i Starbucks, należy do AmRest, najszybciej rozwijającego się operatora sieci restauracji w Europie. To pierwsza sieć restauracji w Polsce, która udostępniła klientom płatności odroczone od Twisto. Dzięki wdrożeniu na stronie pizzahut.pl oraz w aplikacji Pizza Hut, klienci restauracji mogą zapłacić za zamówienie złożone online do 21 dni bez dodatkowych kosztów. Wystarczy, że wybiorą Twisto jako metodę płatności podczas finalizacji zamówienia. Zarejestrowani klienci będą mogli przesunąć płatność nawet do 45 dni.

- Od kilku miesięcy coraz śmielej wchodzimy do branży spożywczej i usługowej. Udostępnienie płatności Twisto u tak znakomitego partnera jak Pizza Hut to dla nas wielki sukces, a zarazem wielki krok w kierunku kolejnych wdrożeń z zakresu food i food delivery – mówi Adam Miziołek. - Mamy nadzieję, że już wkrótce ogłosimy kolejne współprace w tym zakresie – zapowiada.

Dziś płatności odroczone są popularne przede wszystkim w sklepach z segmentu modowego i elektronicznego, o czym decyduje chęć przymierzenia ubrań lub sprawdzenia zamówienia o większej wartości przed zapłatą. W rzeczywistości jednak ta forma płatności, ze względu na wygodę oferowanego rozwiązania, sprawdza się także w innych branżach. To klient decyduje, kiedy zapłaci za zamówienie, a proces płatności nie wymaga żadnego wysiłku.

Według raportu The Global Payment opracowanego przez WorldPay, udział BNPL (buy now, pay later) w rynku europejskich płatności e-commerce stanowi obecnie 7,4%, natomiast do 2024 r. wzrośnie prawie dwukrotnie do 13,6%. Dynamikę rosnącego zainteresowania tą metodą płatności możemy zauważyć również na rodzimym rynku. Już 60% Polaków słyszało o możliwości “kup teraz, zapłać później” - wynika z badań Twisto.

Jak odroczyć płatność

Odroczenie płatności z Twisto jest proste. Wystarczy, że kupujący wybierze PayU, a następnie Twisto Płacę Później, jako metodę płatności za zakupy. W ciągu ułamków sekundy Twisto sprawdza wiarygodność kredytową kupującego i potwierdza możliwość dokonania zapłaty. Po potwierdzeniu płatności, klient ma jeszcze 21 dni na uregulowanie należności wobec Twisto bez żadnych kosztów.

Inną opcją jest rejestracja w Twisto. Zarejestrowany klient otrzymuje bezpłatną, wirtualną kartę płatniczą Twisto, którą może robić zakupy w dowolnym sklepie. Na opłacenie zamówienia bez żadnych dodatkowych kosztów ma do 45 dni (do 15 dnia następnego miesiąca). Dodatkowo, aplikacja zintegrowana z kontem umożliwia rozłożenie zakupu na bezpłatne raty lub przesunięcie płatności na kolejny miesiąc, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

Katarzyna Pierzchała 4444 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.