Lidl różnicuje ofertę pieczywa w zależności od regionu

Sieć stawia na lokalne produkty. Klienci mogą od teraz wybierać pieczywo od lokalnych dostawców.

Lidl wprowadził do sprzedaży pieczywo od miejscowych dostawców. W zależności od regionu, kupujący mogą wybierać spośród 11 rodzajów chleba. Wszystkie z nich są już pokrojone i zapakowane, dostępne na regałach obok wafli.

Na półkach znalazło się więc takie chleby jak: śląski (MDJ Gliwice / 700 g), wieloziarnisty Vital (400 g), z ziarnami (SPC / 400 g), żytni z ziarnami Vital (300 g), Piegusek (Drożdżyk / 500 g), kresowy (Gursz / 400 g), codzienny ( Drożdżyk / 500 g), Denar (Piekuś / 600 g), Talar (Piekuś / 600 g), pszenno-żytni (dostępny w całej Polsce – Unipol i Nort / 550 g) oraz złocisty również dostępny w całej Polsce (Oskroba / 400 g).

To nie jedyne nowości jakie Lidl oferuje w ramach swojej „Piekarni w sercu Lidla”. W lutym sieć wprowadziła do swoich sklepów pieczywo wypiekane na włoskim kamieniu wulkanicznym: 2 rodzaje chleba oraz 2 rodzaje bułek są bez dodatku spulchniaczy, konserwantów, sztucznych barwników, tłuszczy utwardzonych, oleju palmowego. Nowe bułki oraz chleby pochodzą od polskiego dostawcy oraz są produkowane w Polsce.

Wśród propozycji pieczywa wypiekanego na kamieniu znajdziemy bułkę orkiszową (1,29 zł/ 80 g/ 1 szt.), której podstawą jest mąka z pszenicy orkisz – bogata w białko, witaminy oraz minerały, a także bułkę z maślanką (1,29 zł/ 80 g/ 1 szt.), która zawiera aż 13% maślanki. Dodatkowo w ofercie pojawił się chleb rustykalny (3,99 zł/ 490 g/ 1 szt.) oraz bochen pszenny (3,49 zł/ 405 g/ 1 szt.). Kamień, na którym wypiekane jest pieczywo, to wulkaniczny granit. Jego właściwości pozwalają na długie utrzymywanie wysokiej temperatury oraz pochłanianie wilgoci z ciasta podczas pieczenia.

Lidl Polska od początku swojej działalności współpracuje z polskimi dostawcami. Sprzedaż artykułów spożywczych od polskich producentów stanowi ponad 70% obrotu sieci.

Katarzyna Pierzchała 4444 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.