Primark w Poznaniu: już działa i już są kolejki

Po wielokrotnym przekładaniu terminu debiutu sieci w Poznaniu, 6 maja Primark otworzył swój sklep dla klientów.

Sklep ma dwa piętra, 3500 mkw. powierzchni sprzedaży, 34 przymierzalnie, 20 kas i zatrudnia aż 230 pracowników. Jeszcze przed godziną otwarcia (10.00) utworzyła się kolejka klientów, choć nie tak duża jak przed debiutem Primarku w warszawskiej Galerii Młociny.

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani mogąc nareszcie otworzyć nasze drzwi i powitać klientów w Primark w Poznaniu. Wiemy, że mamy wielu fanów Primark w Polsce i cieszymy się z otwarcia nowego sklepu w Poznaniu, dzięki któremu będziemy mogli sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów – mówi Maciej Podwojski, Area Manager na Polskę, Słowenię oraz Czechy. - Nasz nowy zespół jest gotowy na bezpieczne powitanie klientów w sklepie, aby mogli oni kupić nasze ubrania na nowy sezon, jak również odzież z kolekcji podstawowej, a wszystko to w niesamowitych cenach - dodaje.

Czym sieć chce przyciągnąć kupujących? M.in. kolekcjami damskiej odzieży Primark na nowy sezon, a wśród nich luźnymi ubraniami w odcieniach inspirowanych kolorami lodów włoskich, odważnymi nadrukami gingham, denimem inspirowanym stylem vintage i strojami sportowymi w cukierkowych pastelach. Wśród odzieży męskiej są m.in. nowe koszule czy szorty i koszulki do noszenia na co dzień. Popularnością mogą też cieszyć się letnie fasony odzieży dziecięcej. W ofercie dostępne będą również nowe linie licencyjne Disney i Pineapple oraz nowa linia NBA, która pojawi się w sklepie w przyszłym tygodniu.

Ponadto, klienci mogą kupować rosnącą gamę produktów Primark wykonanych z materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony, w tym organicznych oraz pochodzących z recyklingu. Wynika to z przekonania Primark, że zrównoważona moda powinna być dostępna dla każdego.

Według ubiegłorocznych zapowiedzi Primark w Poznaniu powinien działać już od kilku miesięcy. Pandemia pokrzyżowała te plany - operator kilkakrotnie przesuwał datę otwarcia swojego drugiego sklepu.

Nowy Primark jest jednym z ponad 390 sklepów zlokalizowanych w 13 krajach. Pierwsza placówka sieci w Polsce działa od ubiegłego roku w warszawskiej Galerii Młociny.

Zdjęcie: Spotted, MPK Poznań

 

 

Katarzyna Pierzchała 4444 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.