Zamówił replikę broni, dostał ziemniaki. Zapłaciła za telefon, otrzymała herbatę

Mieszkaniec Świdnika zamówił na OLX-ie replikę broni, a w przesyłce otrzymał ziemniaki i list. Mieszkanka Zamościa kupiła przez internet telefon komórkowy za ponad 3 tys. zł, a dostała paczkę malinowej herbaty i książkę. Tak działają internetowi oszuści. O obu przypadkach informuje lubelska policja.

Mieszkanka Zamościa robiąc zakupy w sieci straciła pieniądze. Zakup dotyczył telefonu komórkowego za prawie 3400 zł. Przelała sprzedawcy umówioną kwotę. W pierwszej paczce, którą otrzymała była książka. Sprzedawca zapewniał, że pomylił przesyłki. Kolejna paczka miała być tą właściwą. Tak się jednak nie stało – w drugiej zamiast telefonu było pudełko malinowej herbaty. Zdenerwowana zadzwoniła do sprzedawcy i chciała zrezygnować z zakupu. Sprzedawca zobowiązał się oddać jej pieniądze. Nie zrobił tego, nie odbierał też od pokrzywdzonej telefonów. 23-latka straciła ponad 3 tys. zł i została z paczką malinowej herbaty oraz książką.

O jeszcze większej bezczelności oszustów przekonał się mieszkaniec Świdnika, który zakupił na popularnym portalu ogłoszeniowym (OLX) replikę broni za prawie 500 zł. Jednak zamiast oczekiwanej broni, w otrzymanej paczce znalazł ziemniaki oraz wydrukowane zdjęcie repliki broni oprawione w ramkę. Ponadto oszust dołączył od siebie liścik z przestrogą, by na drugi raz mężczyzna uważniej czytał ogłoszenia.

Teraz policjanci prowadzą dochodzenia w obu sprawach.

CZYTAJ TAKŻE: PODSZYWAJĄ SIĘ POD SIEĆ LIDL, NIE KLIKAJ W LINK!

Oszustami w internecie są nie tylko sprzedawcy, ale i osoby podające się za kupujących. Pewna mieszkanka Łącznej w serwisie ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż ogrodowy plac zabaw dla dzieci o wartości 250 zł. Następnie osoba zainteresowana kupnem placu zabaw nawiązała z nią kontakt za pomocą komunikatora internetowego. W rozmowie przekazała sprzedającej, że płatność została już wysłana, aby odebrać pieniądze należy wejść w przesłany link. 31 – latka kliknęła w załączony link gdzie wpisała  swoje dane osobowe  i dane karty. Jak się potem okazało z konta kobiety zniknęło ponad 2 tys. zł.

Źródło: Lubelska policja

Ilona Mrozowska 4143 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.