Pedigree rusza z ogólnopolską kampanią "Dla dobra psów"

Marka wspiera także schroniska w całej Polsce.

Każdy pies zasługuje na kochający dom - to myśl, która przyświeca kampanii Pedigree „Dla dobra psów”, zachęcającej do odpowiedzialnej adopcji pupila.

 Pedigree nawiązało partnerstwo z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce, aby jak najwięcej psów znalazło swój kochający dom i troskliwych opiekunów.

W ramach całorocznej kampanii Pedigree przeznaczyło 1 mln zł na inicjatywy wspierające adopcje i służące dobru psów m.in. opiekę behawiorystów, wsparcie leczenia czworonogów oraz edukację dzieci i młodzieży.

Pedigree od wielu lat działa dla dobra psów. Tylko w ubiegłym roku marka przekazała schroniskom w Polsce ponad 133 tysiące posiłków dla bezdomnych psów. W tym roku Pedigree idzie zdecydowanie dalej, inicjując całoroczną kampanię, której celem jest wspieranie adopcji oraz angażowanie opiekunów czworonogów w tworzenie lepszego świata dla wszystkich psów. Od kwietnia br. Pedigree wspiera bezdomne psy przy współpracy z 12 schroniskami i oddziałami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce (TOZ), przeznaczając na ten cel milion złotych.

Pierwszym z trzech filarów kampanii Pedigree „Dla Dobra Psów” jest profesjonalna opieka behawiorystów. Każdy pies przebywający w placówce TOZ, który potrzebuje pomocy behawioralnej otrzyma ją. Dzięki temu pracownicy schroniska będą mogli lepiej odpowiadać na indywidualne potrzeby czworonogów zwiększając tym samym szansę na adopcję i udaną aklimatyzację w nowym domu. Zoopsycholodzy będą pomagać psom w schroniskach w Celestynowie, Chorzowie, Częstochowie, Kiczarowie, Koninie, Krotoszynie, Piotrkowie Trybunalskim, Radlinie, Słupsku, Sopocie, Wrocławiu i Zabrzu.

Kolejnym obszarem wspieranym w ramach kampanii „Dla dobra psów” jest opieka weterynaryjna. Dzięki temu psy ze schronisk TOZ’u uzyskają dodatkową pomoc w postaci np. zabiegów profilaktycznych, leczenia stomatologicznego. Takie działania służą zwiększeniu komfortu ich życia, co w efekcie pozwoli na bezpieczną i zdrową adopcję.

Trzecim filarem kampanii marki Pedigree jest edukacja. Przy współpracy z ekspertami TOZ powstały kolorowanki dla dzieci i broszury dla młodzieży oraz angażujące prezentacje do lekcji. Materiały zostały przygotowane tak, aby zajęcia mogły być realizowane w przedszkolach i szkołach także w trybie zdalnym.

To nie koniec działań wspierających wiedzę opiekunów czworonogów na temat odpowiedzialnej adopcji i opieki nad pupilem. Pedigree będzie zapraszać ekspertów oraz influencerów, aby dzielić się wiedzą i razem przełamywać bariery adopcyjne. W cyklicznych nagraniach publikowanych na kanałach marki będą poruszane tematy m.in. proces adopcyjny, potrzeby psa, wprowadzenie psa do rodziny. W pierwszym odcinku Kasia Czereszewska, z Fundacji "Dr Clown", koordynująca projekt dogoterapii dla dzieci w szpitalach rozmawia z Edytą Herbuś. Znana m.in. z miłości do zwierząt aktorka sama jest opiekunką adoptowanego psa i od lat wspiera działania mające na celu poprawę jakości życia psów i kotów w schroniskach.

Dodatkowo, nowi opiekunowie, na początku ich drogi z czworonożnym członkiem rodziny, otrzymają w schroniskach TOZ pakiety edukacyjne „Nowy dom z Pedigree” zawierające list powitalny, produkty oraz broszurę z praktycznymi informacjami m.in. jak dbać o zdrowie psa, nie zapominając o zaspokojeniu jego potrzeb emocjonalnych, jak powinna wygląda prawidłowa dieta psa, dlaczego zwierzęta mają pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne całej rodziny oraz jak można zapobiegać bezdomności zwierząt.

Joanna Hamdan 12371 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.