Lidl wprowadza testy na COVID-19!

Jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, Lidl wprowadza do sprzedaży testy antygenowe w kierunku SARS-COV-2, przeznaczone do samokontroli. Pojawią się one w sklepach już 7 maja.

Szybki test antygenowy w kierunku SARS-CoV-2 jest wyrobem medycznym do diagnostyki in vitro używanym w diagnostyce zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Produkt oferowany przez Lidla pozwala wykryć antygen wirusa SARS-CoV-2 w wymazach z przedniej części nosa (jedynie 2,5 cm) u osób z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Do każdego testu dołączona jest sterylna wymazówka, probówka, roztwór ekstrakcyjny oraz instrukcja. Jak przekonuje operator w informacji prasowej, wiarygodność diagnostyczna testu jest bardzo wysoka, o czym świadczą wskaźniki swoistości (99,20%), dokładności (98,72%) oraz czułości testu na poziomie 96,77%, a wynik jest już po 15 minutach.

Test jest przeznaczony do samokontroli i może być wykonany w warunkach domowych. Badania wykazały, że wcześniejsze wykonanie testu, tj. w pierwszych czterech dniach choroby, wiąże się z wyższym stężeniem antygenu, co pozwala na jego łatwiejsze wykrycie.

Testy od Boson Biotech pojawią się w sprzedaży już od piątku, 7 maja. Oferowane będę wyłącznie w zestawie pięciu sztuk i będą kosztować 19,80 zł za 1 test, czyli 99 zł za opakowanie 5-sztukowe.

Obecnie w ofercie sieci Lidl klienci mogą również znaleźć produkty do dezynfekcji dłoni i powierzchni, maski ochronne (w tym także FFP2) oraz testy serologiczne Primacovid na przeciwciała COVID-19.

 

Katarzyna Pierzchała 4529 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.