Spar ma nowego dyrektora handlowego

Zmiany, zmiany. Od 4 maja sieć Spar ma nowego dyrektora handlowego. Został nim Trevor Blunden, od 32 lat związanego ze Spar Group South Africa. Zastąpi on Tomasza Waligórskiego.

Na zdjęciu: Trevor Blunden, nowy dyrektor handlowy Spar w Polsce

W Afryce pełnił on wiele funkcji w obszarze komercyjnym, promocyjnym i reklamowym. Prowadził także własny sklep Spar w RPA przez 18 lat.

- Nowy dyrektor handlowy to realizacja naszej strategii dynamicznego rozwoju w Polsce. Zespół zarządzający jest obecnie bardzo silny – oparty na doświadczonych profesjonalistach zarówno z Polski, jak i z RPA – podkreśla Wayne Hodson, prezes zarządu Wasz Sklep Spar. - Ich atutem jest doskonała znajomość zasad i przewag konkurencyjnych sieci Spar, co pozwoli na szybkie generowanie kolejnych efektów – uważa.

Dla Trevora Blundena stanowisko dyrektora handlowego w Polsce to kolejne, nowe wyzwanie w ramach sieci, z którą jest silnie związany. - Wiem, że polski rynek jest niezwykle dynamiczny i ma ogromny potencjał. To pozwoli mi na wdrożenie sprawdzonych rozwiązań z innych rynków, ale także poznawanie specyfiki i wyjątkowości sektora handlowego w Polsce. Jestem przekonany, że będę mógł pokazać ciekawe, nowe koncepty już w najbliższych tygodniach – zapowiada Blunden.

Zastąpi on Tomasza Waligórskiego, który od 10 września 2020 r. - będąc dyrektorem handlowym sieci Spar - odpowiadał za takie obszary jak: zakupy i jakość, marka własna, marketing, zarządzanie asortymentem i cenami oraz e-commerce.

The Spar Group Ltd. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. W latach 60. firma stała się wyłącznym master franczyzodawcą Spar w Republice Południowej Afryki. Obecnie The Spar Group Ltd. działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma funkcjonuje również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii, Szwajcarii i na Sri Lance a po przejęciu sieci Piotr i Paweł także Polsce.

Katarzyna Pierzchała 4370 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.