Carrefour kupuje trzy lokale po Tesco

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Carrefour trzech lokalizacji po opuszczającym polski rynek brytyjskim detaliście.

Na zdjęciu Aleja Bielany we Wrocławiu; to jedno z miejsc, w których zamiast Tesco znajdzie się Carrefour

Powoli wyjaśnia się, co stanie się z dziewiętnastoma placówkami Tesco, których nie przejęło Netto - trzy placówki na pewno trafią pod skrzydła Carrefoura. W pierwszym przypadku francuska sieć zajmie miejsce Tesco w Pasażu Częstochowa  zlokalizowanym przy ulicy Drogowców 43 w Częstochowie. Drugi obiekt to lokal w Galerii Ostrowiec, która znajduje się przy ul. Mickiewicza 30 w Ostrowcu Świętokrzyskim, natomiast trzeci znajduje się we Wrocławiu w galerii Aleja Bielany (dawniej Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9 Kobierzyce), należącej do parku handlowego IKE-i.

Obiekty po Tesco przejmuje też Leroy Merlin, m.in. przy ulicy Połczyńskiej w Warszawie (jest to już 5. sklep Tesco przejęty przez Leroy Merlin czy Kaufland.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Tesco podjęło decyzję o opuszczeniu rynku polskiego i sprzedało 301 swoich sklepów i dwa centra dystrybucyjne duńskiej Grupie Salling, która prowadzi w naszym kraju sieć sklepów dyskontowych Netto. Transakcja sprzedaży nie objęła jednak wszystkich placówek Tesco, dlatego trwa proces ich likwidacji.

Carrefour to wielokanałowa sieć handlowa, pod której szyldem działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego.

Magdalena Weiss 3120 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.