Lidl inwestuje w fotowoltaikę

Przykładem jest sklep w Rogoźnie, który 29 kwietnia Lidl otworzył przy Alejach Marszałka Piłsudskiego. I na tym nie koniec - zapowiada operator.

Nowy sklep w Rogoźnie ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą 1100 mkw. Pracę znalazło tu 14 osób a sam obiekt będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 6-22, a w niedziele handlowe od 8 do 20. Zmotoryzowani kupujący będą mogli korzystać ze 110 miejsc parkingowych. W dniu otwarcia na klientów czekała aromatyczna kawa serwowana przez baristę.

 Podczas budowy tego sklepu zastosowano pompy ciepła połączone z geotermią jako odnawialne źródło energii. Jest to flagowy projekt stosowany w sieci sklepów Lidl od kilku lat, przynoszący znaczne oszczędności energii oraz redukcję szkodliwego dla środowiska dwutlenku węgla. Budynek może też pochwalić się rozwiązaniami fotowoltaicznymi jako bezemisyjnym źródłem produkcji energii elektrycznej. Od tego roku każdy nowo wybudowany sklep sieci będzie mieć instalację fotowoltaiczną, a dodatkowo zostanie ona zainstalowana w 60 istniejących już placówkach. To oznacza, że jeszcze w tym roku Lidl osiągnie liczbę ponad 120 obiektów z takim rozwiązaniem.

Według wyliczeń handelextra.pl Lidl Polska ma już 768. sklepów w Polsce.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 4370 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.