Jest zgoda - Żabka może przejąć Maczfit

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na włączenie spółki Maczfit, lidera rynku cateringu dietetycznego w Polsce, w strukturę Grupy Żabka.

Decyzja o spełnieniu wymogów związanych z prawem antymonopolowym pozwala Żabce sfinalizować porozumienie o nabyciu 95% udziałów w spółce Maczfit od Macieja Lubiaka, jej założyciela oraz Resource Partners. Wniosek o zgodę na przeprowadzenie transakcji został złożony 22 marca 2021 r.

Równo miesiąc później - 22 kwietnia - prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na to przejęcie. Transakcja jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Żabki opartej na rozbudowie ekosystemu modern convenience oraz integracji rozwiązań e-commerce.

Maczfit powstał w 2015 r. za sprawą Macieja Lubiaka, sportowca, restauratora i przedsiębiorcy. Jak ustaliliśmy, założyciel i mniejszościowy udziałowiec pozostanie zaangażowany w roli prezesa. Firma obecnie rozwozi ponad 50 tys. posiłków dziennie, czyli około 10 tys. abonamentów, w ponad 1500 miejscowości położonych na terenie całej Polski. Zatrudnia ponad 300 pracowników i dysponuje najnowocześniejszym zakładem produkcyjnym w Europie zlokalizowanym w centralnej Polsce, co sprzyja kontynuacji dynamicznego rozwoju biznesu.

Spółka Żabka jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience liczącej 7000 placówek prowadzonych przez ponad 5600 franczyzobiorców pod marką Żabka. Jej sklepy są odwiedzane codziennie przez ponad 2,5 miliona klientów, a 12 milionów konsumentów mieszka nie dalej niż 300 m od najbliższej Żabki.

 

Katarzyna Pierzchała 4674 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.