Frigo Logistics zacieśnia współpracę z Carrefourem

Firma Frigo Logistics, operator logistyczny dla produktów głęboko mrożonych, oraz sieć handlowa Carrefour, zdecydowały się na przedłużenie umowy o współpracę do 2025 r.

Obecnie w ramach trwającej od 2019 r. współpracy Frigo Logistics świadczy dla sieci Carrefour kompleksową obsługę. Aktualny kontrakt trwa do 2022 r., a jego zakres obejmuje przyjęcie produktów, kompletację oraz dystrybucję towarów mrożonych do niemal 260 sklepów Carrefour, zlokalizowanych na terenie całej Polski. Działania są realizowane w magazynie Frigo Logistics w Radomsku. Nowy kontrakt wydłuży współpracę firm do 2025 roku.

- Cieszy nas fakt, że sieć Carrefour zdecydowała się na przedłużenie trwającego kontraktu. To dla nas dowód wzajemnego zadowolenia ze współpracy i zaufania – mówi prezes zarządu Frigo Logistics, Kristof Verbruggen. - Od rozpoczęcia współpracy w 2019 roku, liczba obsługiwanych sklepów sieci Carrefour stale się zwiększa. Posiadamy zasoby i jesteśmy gotowi, by w kolejnych latach dalej wspierać sieć w rozwoju – podkreśla.

Carrefour to jedna z siedmiu sieci handlowych oferujących artykuły spożywcze (na osiem funkcjonujących w Polsce), która zaufała Frigo Logistics i wybrała ją na głównego operatora logistycznego produktów mrożonych. Posiadane pięć centrów dystrybucyjnych oraz schemat operacyjny, pozwalają Frigo Logistics nie tylko na obsługę sieci handlowych w zakresie magazynowania, ale również na dystrybucję towarów mrożonych na terenie całej Polski.

Firma specjalizuje się w dystrybucji, transporcie i składowaniu produktów mrożonych, a od jakiegoś czasu również w kategorii dry i fresh. Ma pięć centrów dystrybucyjnych (w Żninie, Błoniu koło Warszawy, Radomsku, Czeladzi, Żdżarach koło Szczecina). Łącznie zatrudnia około 450 pracowników. Firma powstała w 2001 roku, a od 2004 r. stanowi część holdingu Nichirei Holding Holland B.V. Koncern Nichirei zajmuje pierwsze miejsce na rynku japońskim i piąte na świecie wśród firm specjalizujących się w usługach transportowych dla branży spożywczej.

 

Katarzyna Pierzchała 4529 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.