Biedronka, Stokrotka, Netto: czynne dłużej

Przez trzy dni, a więc 1,2 i 3 maja sklepy będą nieczynne. Dlatego sieci handlowe już wydłużają czas pracy swoich placówek, przy czym niektóre z nich zdecydowały się na taki krok na cały sezon wiosenno-letni.

Biedronka po raz kolejny wydłuża godziny pracy sklepów, tym razem przed majówką (wcześniej m.in. przed Wielkanocą).

I tak, ponad 2 200 sklepów na terenie całej Polski będzie czynnych z czwartku 29 na piątek 30 kwietnia aż do godz. 2:00, a ponad 100 będzie otwartych całą dobę. Dodatkowo, ponad 200 sklepów sieci Biedronka będzie działać do godz. 23:00 lub 23:30, a około 90 przyjmie klientów do 23:45 lub do północy.
 
Biedronka zadbała też o odpowiednią oprawę majówki. W czwartek 29 kwietnia do sklepów sieci wraca promocja na wybrane marki piwa: przy zakupie 12 butelek, kolejny tuzin dostaniemy za darmo.

Godziny pracy wydłuża Stokrotka

W piątek (30 kwietnia) sklepy sieci Stokrotka będą otwarte do godz. 23:00.

Z kolei we wszystkie dni tzw. weekendu majowego (1-3 maja: sobota-poniedziałek) supermarkety i markety Stokrotka będą zamknięte. Wyjątek stanowią placówki formatu express, które będą funkcjonowały w skróconych godzinach, tak jak w niedziele. Oddzielna kwestia to sklepy franczyzowe, gdzie decyzja o ich otwarciu w te dni jest podejmowana przez każdego z franczyzobiorców.

 Netto też nie śpi i to przez cały sezon

Jeszcze dalej poszła sieć Netto, która już ogłosiła, że w całym sezonie wiosenno-letnim, a więc od maja do września włącznie, większość placówek Netto (z wyjątkiem niektórych sklepów z ograniczeniami administracyjnymi) będzie otwarta w dni powszednie od godziny 6 rano aż do godziny 23. Jednocześnie w lipcu i sierpniu funkcjonowanie niektórych sklepów Netto zostanie wydłużone nawet do północy.

Joanna Hamdan 14001 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.