Amazon: zakupy prosto do ... garażu

Amazon rozszerza specjalną usługę dostawy artykułów spożywczych do 5000 miast w USA.

Subskrybenci usługi Prime mogą otrzymywać teraz swoje zakupy z Amazon Fresh i Whole Foods Market bezpośrednio do specjalnie wyposażonego garażu.

Z taką formą dostawy Amazon wystartował w listopadzie ubiegłego roku w pięciu miastach. Jednak program „Key In-Garage” okazał się tak skuteczny i popularny, że Amazon rozszerza tę usługę. Teraz z tej wygodnej opcji będą mogły skorzystać miliony członków Prime.

W tym celu garaż musi być wyposażony w inteligentny, kompatybilny mechanizm otwierania bramy, tak aby dostawca mógł otworzyć bramę za pomocą wysłanego PIN-u i umieścić w środku zamówioną żywność.

Klienci Prime mogą korzystać z aplikacji „Key by Amazon” lub aplikacji mobilnej Amazon do zakupów, aby otrzymywać powiadomienia o dostarczeniu zamówienia. Możliwe jest także obserwowanie całego procesu za pomocą pomocą zainstalowanej kamery.

- Ponieważ klienci szukają większej wygody w codziennym życiu, cieszymy się, że możemy zaoferować tę usługę. Nie tylko pomaga ona zaoszczędzić czas, ale także chroni żywność przed warunkami atmosferycznymi - mówi Pete Gerstberger, szef Key by Amazon. Rozwiązanie pod tą nazwą jest obecne na rynku amerykańskim od końca 2017 roku. W tym czasie sprzedawca internetowy reklamował dostawę bez nadzoru pod hasłem „otwarta wolność”. Połączenie inteligentnego zamka, monitoringu wideo i elastycznego odbioru paczek zapewnić ma jednak "wygodę, kontrolę i poczucie bezpieczeństwa”. 

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 3120 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.